Partner serwisu

Ivia z szansą na projektowanie dwóch obwodnic w woj. łódzkim

ep. 03.12.2020

Ivia z szansą na projektowanie dwóch obwodnic w woj. łódzkim
Fot. Google Maps
Łódzka GDDKiA wybrała najkorzystniejsze oferty na opracowanie dokumentacji dla dwóch obwodnic: Łowicza oraz Wielunia. W obu przypadkach najkorzystniejszą ofertę złożyła Ivia.
Chodzi o wykonanie studium korytarzowego oraz studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tych inwestycji.

Oferty w przetargach otwarto na początku listopada. Zarówno dla obwodnicy Wielunia, jak i Łowicza najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez firmę Ivia.

W przypadku obwodnicy Wielunia cena oferty wyniosła blisko 3,9 mln złotych i była to najniższa kwota zaproponowana w tym przetargu. W przypadku obwodnicy Łowicza dokumentacja – jeśli dojdzie do podpisania umowy – będzie kosztowała 3,9 mln zł. To druga oferta pod względem ceny.

Pozostali oferenci mają 10 dni na odwołanie się od wyboru.

Obwodnica Wielunia powstanie w ciągu drogi krajowej nr 45. Wieluń ma już obwodnicę w osi wschód-zachód w ciągu drogi krajowej nr 74. Konieczność budowy obejścia na kierunku północ-południe wynika z ruchu jaki generuje obecnie droga ekspresowa S8 pomiędzy Łodzią a Wrocławiem.

Obwodnica Łowicza ma powstać w ciągu dróg krajowych nr 14, 70 i 92. Obecnie ruch z tych tras koncentruje się w centrum miasta.

Obie obwodnice mają być budowane w latach 2027-2029.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony