Partner serwisu

Jak cyfryzacja wspiera zaopatrzenie w wodę. Premiera filmów dokumentalnych Bentley

inf. pras. 12.09.2022

Jak cyfryzacja wspiera zaopatrzenie w wodę. Premiera filmów dokumentalnych Bentley
fot. mat. pras.
Efekty wdrożenia cyfrowych rozwiązań w celu ograniczenia przerw w dostawach wody w Porto w Portugalii oraz zarządzania suszą w jednym z miast w Brazylii zostały przedstawione w filmach dokumentalnych wyprodukowanych przez BBC. Wdrożenia opierają się na oprogramowaniu firmy Bentley. Filmy zostaną zaprezentowane podczas International Water Association World Water Congress w Kopenhadze odbywającego się od 11 do 15 września.
Mowa o nowej serii o tytule Beneath the Surface wyprodukowanej przez BBC Storyworks Commercial Productions. Poświęcona jest najbardziej palącym wyzwaniom dotyczącym wody, opowiadając jednocześnie o najważniejszych innowacjach i rozwiązaniach wdrażanych na całym świecie w celu ochrony tego cennego zasobu na przyszłość. Jej autorzy inspirują się naturą oraz technologią, która pomaga nam we wspieraniu społeczności i tworzeniu lepszej przyszłości.

Dwa krótkie filmy dokumentalne wyprodukowane dla firmy Bentley pokazują, w jaki sposób postęp cyfrowy wpływa na inżynierię i działania w celu zapewnienia zaopatrzenia w wodę.

Águas e Energia do Porto – pierwszy dokument przedstawia zakład wodno-kanalizacyjny Águas e Energia do Porto w portugalskim Porto, mieście ukształtowanym przez wodę. Jego mieszkańcy polegają na bezpiecznych i niezawodnych usługach zapewnianych przez to przedsiębiorstwo. Dzięki tysiącom czujników zainstalowanych wzdłuż dróg wodnych w całym mieście dane są przesyłane do platformy cyfrowych bliźniaków w celu analizy i podejmowania optymalnych decyzji. Po wdrożeniu tej technologii przerwy w dostawach wody w mieście zmniejszyły się o 42%. Ta liczba to znakomity wynik, który wskazuje na ciągłą poprawę, gdyż Porto wdrożyło cyfrowego bliźniaka zaledwie dwa lata wcześniej. Film szczegółowo opisuje sposób, w jaki to osiągnięto.

Companhia Águas de Joinville (CAJ) – drugi film przedstawia przedsiębiorstwo Companhia Águas de Joinville (CAJ) w Joinville w Brazylii. To miasto, które doświadcza sezonowych susz. Obecnie trwa najgorszy z tych okresów, nienotowany od 30 lat. Związany z tym niedobór wody wywiera ogromny wpływ na życie lokalnych społeczności, jako że dostęp do tego zasobu przekłada się na godną egzystencję. Wdrożony model hydrauliczny oraz cyfrowy bliźniak pomagają ocenić działanie systemu, a także jego potencjalne reakcje po wprowadzeniu określonych zmian. Wynik może czasami być zaskakujący. W tym przypadku stawką są nie tylko kwestie technologiczne – chodzi o oddziaływanie oraz współzależności, wykraczające daleko poza dziedzinę inżynierii.

Seria podkreśla, w jaki sposób, nawet przy niepewnym klimacie i rosnącym zapotrzebowaniu, możemy mieć nadzieję na przyszłość: nasze systemy wodociągowe i kanalizacyjne będą nadal służyć jako źródło nowych sposobów myślenia dzięki niezwykłym innowacjom i zaangażowaniu w podtrzymywanie życia społeczności.

Dokumenty znajdują się TUTAJ 

Podczas konferencji IWA World Water Congress na stoisku E115 w hali wystawowej można porozmawiać z ekspertami firmy Bentley, którzy wystąpili w tych filmach. Podczas kongresu firma Bentley będzie również gospodarzem forum biznesowego, które odbędzie się w środę, 14 września, w hali E, od 11:15 do 12:00.

Temat forum biznesowego: w jaki sposób wdrożenie cyfrowych bliźniaków wpływa na wytrzymałość przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych pod względem regulacyjnym, finansowym i operacyjnym. Cyfrowe bliźniaki to nie tylko najnowsze modne hasła w branży infrastruktury. Ta technologia to konieczność, żeby przedsiębiorstwa użyteczności publicznej stały się bardziej wytrzymałe, konkurencyjne i poprawiły wynik finansowy. Trzech ekspertów omówi różne poziomy dojrzałości na drodze do cyfrowej transformacji oraz sposoby pomocy przedsiębiorstwom wodociągowo-kanalizacyjnym podczas tej cyfrowej podróży.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony