Partnerzy serwisu:

Jak zmieni się dworzec Warszawa Śródmieście?

Witold Urbanowicz 22.10.2015

Jak zmieni się dworzec Warszawa Śródmieście?
fot. WU
PKP SA kończą dogadywać porozumienie z Warszawą ws. zagospodarowania okolic Pałacu Kultury i Nauki nad linią średnicową. Nowa zabudowa będzie okazją do zmian w funkcjonowaniu Dworca Śródmieście. Prawdopodobnie znikną niedawno wyremontowane pawilony wejściowe. Kolejarze zapowiadają połączenie z metrem, w trakcie rozważań jest też kwestia rozdzielenia ruchu pasażerów wsiadających i wysiadających na oddzielne perony.
Prawdopodobnie nowa zabudowa oznacza konieczność wyburzenia socrealistycznych pawilonów wejściowych na Dworcu Śródmieście. – Jeżeli chodzi o samą funkcjonalność dworca, nie mają wielkiego znaczenia. W ich miejscu w planie zagospodarowania jest nowa pierzeja – mówi Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA.

Projekt zagospodarowania, powiązany z remontem linii średnicowej, będzie szansą na usunięcie mankamentów funkcjonalnych obecnego dworca. – W ramach tego projektu planujemy połączenie z metrem – wskazuje Bator. Teraz pasażerowie muszą wspinać się po schodach na powierzchnię, by potem znowu zejść pod ziemię.

Nie zmienią się za to zbytnio pod względem wystroju czy wykończenia podziemia dworca. – Nie będzie ogromnej przebudowy dworca, bardziej chodzi o organizację ruchu. Kiedyś peron 2 (środkowy) był do wysiadania. Będziemy prowadzić analizy, czy nie przywrócić tego przepływu pasażerów w celu przyspieszenia wymiany pasażerskiej. W tej chwili to duże ograniczenie dla przepustowości linii średnicowej – wskazuje Jarosław Bator.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony