Partnerzy serwisu:

Jaki koszt koncepcji mostu granicznego w Kostrzynie

ep. 24.09.2021

Jaki koszt koncepcji mostu granicznego w Kostrzynie
fot. GDDKiA
Trzy firmy projektowe są zainteresowane opracowaniem koncepcji programowej wraz z materiałami do decyzji środowiskowej dla budowy mostu granicznego przez Odrę w Kostrzynie nad Odrą.
Chodzi o most w ciągu drogi krajowej nr 22. GDDKiA zarezerwowała na ten etap opracowań 1,260 mln zł. Do najtańszej musi niewielką kwotę dołożyć.

Propozycje z najniższą ceną złożyła firma Gorzowska Inżynierska Firma Konsultingowa Interprojekt, która oczekuje 1,291 mln zł. Dwie pozostałe oferty to: Mosty Katowice 3,477 mln zł oraz Schuessler-Plan Inżynierzy – 3,524 mln zł.

Zadaniem wykonawcy ma być wykonanie kompleksowej dokumentacji technicznej – koncepcji programowej wraz z materiałami do decyzji środowiskowej. Opracowania określą zakres rzeczowy i finansowy przedsięwzięcia, wskazując m.in. szczegółowe rozwiązania geometryczne dla dróg dojazdowych oraz konstrukcji mostu.

W planach jest rozbiórka starego mostu i budowa nowego, który będzie zlokalizowany ok. 50 m bliżej w stosunku do sąsiedniego mostu kolejowego. Obecny most, z uwago na stan techniczny, umożliwia przejazd jedynie samochodom osobowym. Po wykonaniu nowego będzie się mógł tam odbywać ruch pojazdów o masie do 50 ton i nacisku na oś 11,5 tony.

Inwestycja jest realizowana na podstawie międzynarodowej umowy zawartej we wrześniu 2019 roku między rządami Polski i Niemiec.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony