Partner serwisu

Jaki przebieg obwodnicy Sokołowa Podlaskiego? Wariant wybrany

Redakcja 23.09.2022

Jaki przebieg obwodnicy Sokołowa Podlaskiego? Wariant wybrany
fot. GDDKiA
GDDKiA złożyła już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy Sokołowa Podlaskiego, tym samym wiadomo już, który wariant jest preferowany. Obwodnica jest planowana w ciągu DK-62 i DK-63.
Decyzję ma wydać wójt gminy Sokołów Podlaski.

Przebieg, który preferuje inwestor, to tzw. 3K. W tej opcji trasa ma mieć 24 km i przebiegać przez gminy: Sabnie, Sokołów Podlaski, Bielany i Repki oraz miasto Sokołów Podlaski. Obwodnica ominie Sokołów od strony zachodniej i południowej. Ma się zaczynać na północ od miejscowości Kupientyn jako włączenie w istniejący ciąg drogi krajowej nr 63, a kończyć na wschód od miejscowości Bachorza jako włączenie w istniejący ciąg drogi krajowej nr 62.

Obwodnica powstanie jako nowy ślad dróg krajowych nr 62 i 63 jako droga klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym).

Umowa na przygotowanie dokumentacji projektowej o wartości ponad 4 mln zł została podpisana z firmą Lafrentz Polska, której zadaniem jest wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej oraz materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej. Termin zakończenia prac upływa z końcem 2023 r.

Obwodnica Sokołowa Podlaskiego wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta, który obecnie odbywa się drogami krajowymi nr 62 i 63. Obecnie obie drogi krajowe przebiegają przez gęsto zabudowany obszar miasta i stanowią jego kręgosłup komunikacyjny. Dzięki obwodnicy nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samym Sokołowie Podlaskim. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony