Partnerzy serwisu:

James Bond w nowym filmie wsiądzie do elektrycznego Astona Martina

Leonard Dolecki 16.03.2019

James Bond w nowym filmie wsiądzie do elektrycznego Astona Martina
fot. mat. pras.
James Bond, najsłynniejszy agent Jej Królewskiej Mości, poruszał się w, dotychczas nakręconych, 24 filmach samochodami m.in. takich marek jak BMW, Mercedes, Ford, czy Lotus. Bez wątpienia jednak to z autami firmy Aston Martin najbardziej kojarzy się 007. W 25. filmie o jego przygodach również będzie on poruszał się Astonem i to nie byle jakim. Jak podaje brytyjska prasa – producenci serii zdecydowali, że tym razem Bond wsiądzie do samochodu elektrycznego.
W kolejnym filmie, o roboczej nazwie „Shatterhand”, w rolę Jamesa Bonda wcieli się po raz piaty Daniel Craig. Brytyjski aktor jest szóstym, który może w CV wpisać sobie tę kultową rolę. Każdy, kto oglądał chociaż jeden film z tej serii wie, że agent 007, poza absolutną nieśmiertelnością, wyróżnia się posiadaniem drogiego zegarka oraz super samochodu.

Bond = Aston Martin

W dotychczasowych 24 produkcjach James Bond poruszał się wieloma ekstrawaganckimi autami. Był pływający Lotus, czy latający AMC Matador. Jednak najbardziej kojarzącą się z brytyjskim agentem marką jest oczywiście Aston Martin.

Auta tej marki pojawiły się w dwunastu filmach o Jamesie Bondzie. Tyle samo razy w tych produkcjach pojawiły się pojazdy, które wyjechały z fabryki Forda. Można zauważyć również, że Fordów w „Bondach” było więcej, bo użyto aż 25 różnych modeli, przy siedmiu modelach Astona. Jednak to Aston Martin należał zawsze tylko i wyłącznie do głównego bohatera.

Chociaż zdarzył się Bond, który Astona nie posiadał. Był to Roger Moore, który wcielał się w tę rolę najczęściej, bo aż siedem, razy.
 
fot. EON PRODUCTIONS/COLUMBIA
Najbardziej ikoniczny jest oczywiście model DB5, którym bohater jeździł w aż siedmiu filmach. Poza nim pojawiały się takie modele jak: DBS („W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”), V8 Vantage Volante („W obliczu śmierci”), V12 Vanquish („Śmierć nadejdzie jutro”), DBS V12 („Casino Royale” i „Quantum of Solace”) i DB10 (Spectre).

Jak podaje „The Sun” – reżyser filmu, Cary Joji Fukunaga, zdecydował o tym, że w 25. filmie agent 007 przesiądzie się do samochodu elektrycznego, czyli Astona Martina Rapide E.

Rapide E

Auta z serii Rapide są produkowane przez Astona od 2010 roku. Model Rapide E będzie pierwszym samochodem elektrycznym tej marki. Nie został on jeszcze oficjalnie zaprezentowany, ale pod koniec ubiegłego roku pojawiły się pierwsze informacje dotyczące pojazdu. W miejsce 6-litrowego silnika V12 pojawią się dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 602 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 950 Nm. Baterie „elektryka” będą miały pojemność 65 kWh i pozwolą na przejechanie 322 km na jednym ładowaniu. Auto osiągnie prędkość 100 km/h w mniej niż 4 sekundy, a maksymalna prędkość jaką będzie mogło osiągnąć to 250 km/h.
 
fot. Aston Martin
Aston Martin wyprodukuje 155 egzemplarzy modelu Rapide E. Pierwsze maszyny mają być gotowe pod koniec 2019 roku. Ich cena ma wynosić 250 tys. funtów. Jeśli informacje, o tym, że auto elektryczne od Astona Martina pojawi się w filmie o Bondzie, potwierdzą się, to Daniel Craig będzie jednym z pierwszych, który wypróbuje ten samochód. Według planu kolejna część przygód agenta 007 ma wejść do kin w 2020 roku.
 
fot. Aston Martin


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Elektromobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony