Partnerzy serwisu:

Jasło: Droga wojewódzka połączy dwie krajówki

Redakcja/ep 11.07.2017

Jasło: Droga wojewódzka połączy dwie krajówki
fot. GDDKiA
Wkrótce ruszy budowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w Jaśle, która połączy drogę krajową nr 28 z drogą krajową nr 73. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie podpisał umowę z wykonawcą. Zadanie zrealizuje Budimex.
Inwestycja jest warta blisko 20 mln złotych i ma być ukończona w sierpniu przyszłego roku. Będzie sfinansowana przy udziale środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, a także budżetu gminy Jasło, która przekazała na to zadanie 4 mln złotych.

– Wprawdzie ten odcinek jest dosyć krótki, bo ma tylko 1,4 km, ale budowany jest w miejscu dosyć trudnym, w zabudowie miejskiej, konieczne są nowe rozwiązania konstrukcyjne, będzie rondo i przejście przez potok Warzycki, stąd taka cena tej inwestycji – mówi cytowany w komunikacie prasowym marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 992 znacząco ułatwi komunikację w mieście.


Wyświetl większą mapę
Planowana inwestycja w Jaśle będzie bardzo wymagająca, gdyż konieczne będą wyburzenia zabudowań gospodarczych i mieszkalnych – zwracał uwagę dyrektor PZDW Piotr Miąso. – Ta droga będzie wyposażona we wszystkie elementy, które w mieście być powinny, będą chodniki, ścieżki rowerowe – mówił.

Droga będzie realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Z programu funkcjonalno-użytkowego wynika, że droga będzie biegła w kierunku południowo – wschodnim wzdłuż rzeki Jasiołka.

Początek trasy wyznacza skrzyżowanie (typu rondo) drogi krajowej nr 73 (ul. 17-go stycznia i Lwowska) z drogą gminną nr 113074R (ul. Kazimierza Wielkiego). Droga będzie się kończyła rondem na włączeniu do drogi krajowej nr 28 (ul. Piłsudskiego).

Wraz z budową nowej drogi przebudowany zostanie około 220-metrowy fragment drogi gminnej (ul. Marii Konopnickiej) przecinanej przez budowany odcinek drogi wojewódzkiej.
Wraz z drogą powstanie także most nad potokiem Warzyckim.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony