Partnerzy serwisu:

Jeden chętny na oznakowanie pionowe S5 Poznań – Wronczyn

Elżbieta Pałys 10.09.2019

Jeden chętny na oznakowanie pionowe S5 Poznań – Wronczyn
fot. GDDKiA
Firma Erplast z Bydgoszczy jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na wykonanie oznakowania pionowego drogi S5 Poznań – Wronczyn. To jeden z przetargów związanych z kontynuacją robót po konsorcjum, z którym wcześniej inwestor zerwał umowę.
Oferta, którą otrzymała poznańska GDDKiA jest warta 1,697 mln zł. Inwestor zakładał, że te prace będą kosztowały 1,624 mln zł.

Na wykonanie zadania – obejmującego wykonanie oznakowania pionowego – inwestor zakładał 60 dni. Wykonawca zadeklarował, że skróci ten okres o 14 dni.

W ramach zamówienia zainstalowane mają być m.in. znaki w grupie wielkości „D” (duże) z powłoką antyroszeniową, tablice kierunku i miejscowości na budowanym ciągu (tego rodzaju tablice mają też być wymienione na istniejących konstrukcjach przy A2 w pobliżu inwestycji), tabliczki z numerami węzłów, a także osłony energochłonne i tablice prowadzące.

Odcinek, który wcześniej realizowało konsorcjum na czele z Toto Construzioni Generali liczy ok. 16 km. GDDKiA, po tym jak oferty w przetargu na dokończenie jego realizacji przekroczyły planowany budżet, zdecydowała kończyć inwestycję w podziale na mniejsze zadania, obejmujące wąskie zakresy prac.

Do tej pory podpisano dwie umowy – obie z firmą Colas. Obejmują dokończenie budowy drogi zbiorczej nr 1 i węzła Konarzewo oraz połączenie dwóch odcinków drogi S5 (Poznań – Wronczyn i Wronczyn – Kościan).


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony