Partner serwisu

Jedną jezdnią w pobliżu budowy węzła S17 Warszawa Wschód (Zakręt)

inf. pras./red. 17.10.2021

Jedną jezdnią w pobliżu budowy węzła S17 Warszawa Wschód (Zakręt)
fot. GDDKiA/Krzysztof Nalewajko
W najbliższy poniedziałek 22 października rozpocznie się wdrażanie zmiany w organizacji ruchu na Trakcie Brzeskim (DK-2) w Warszawie. Wyłączona z ruchu zostanie jedna jezdnia. Zmiany maja związek z kolejnym etapem budowy węzła Warszawa Wschód (Zakręt) powstającego w ramach krótkiego odcinak Wschodniej Obwodnicy Warszawy: Warszawa Wschód (Zakręt) – Lubelska.
Początek wdrażania zmian na Trakcie Brzeskim zaplanowano na godz. 22. Wyłączona z ruchu ma być jezdnia w stronę Warszawy na odcinku od budowanego węzła Warszawa Wschód (Zakręt) do skrzyżowania z DW-638 Al. Piłsudskiego i ulicą Jana Pawła II. Ruch będzie się odbywał w obu kierunkach jezdnią w stronę Mińska Mazowieckiego, a kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu.


Obecnie na budowie S17 Warszawa Wschód (Zakręt) – Lubelska realizowane są roboty mostowe związane z budową estakad oraz konstrukcji obiektów i murów oporowych w ciągu S17. Trwa budowa płyty dennej w ciągu DK-2.

W zakresie robót drogowych budowana jest konstrukcja jezdni głównej, a także wykonywane są roboty brukarskie. Prowadzone są prace branżowe przy przebudowie kolizji wodociągowych jak i budowie kanalizacji deszczowej, oświetlenia, urządzeń melioracyjnych. Zaawansowanie rzeczowe wynosi ok. 69 proc.

Łączna długość realizowanego odcinka pomiędzy węzłami Warszawa Wschód (Zakręt) a węzłem Lubelska to ok. 2,5 km. Trzypoziomowy węzeł będzie umożliwiał relacje we wszystkich kierunkach. Na północ – w kierunku Marek (Wschodnia Obwodnica Warszawy) w przyszłości kierowcy będą jechać drogą ekspresową na poziomie +1. Oś wschód – zachód (Warszawa – Mińsk Mazowiecki) poprowadzona będzie na poziomie -1 jako droga jednojezdniowa, dwukierunkowa, po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Na poziomie 0 zostanie wybudowane rondo z przejściami podziemnymi dla pieszych oraz rowerzystów.

Wykonawcą budowy 2,5-km odcinka Wschodniej Obwodnicy Warszawy pomiędzy węzłami Warszawa Wschód (Zakręt) a węzłem Lubelska jest Warbud. Umowa została podpisana 22 listopada 2017 r. i miała wartość 225 mln zł.

Ostateczny termin zakończenia kontraktu jest jeszcze przedmiotem ustaleń. Jak podała GDDKiA, w procedowaniu są roszczenia wykonawcy, który oczekuje wydłużenia czasu na ukończenie lub dodatkowych środków finansowych. Dotyczą one np. długotrwałej procedury uzyskiwania decyzji ZRID oraz procesu uzgadniania i przebudowy kolizji uzbrojenia terenu. Po ich rozpatrzeniu będzie można określić termin zakończenia robot – informuje GDDKiA.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony