Partnerzy serwisu:

Jedna oferta na przeprojektowanie obwodnicy Przecławia i Warzymic

Elżbieta Pałys 24.08.2020

Jedna oferta na przeprojektowanie obwodnicy Przecławia i Warzymic
fot. Google Maps
Półtora miliona złotych jest warta jedyna oferta w przetargu na aktualizację dokumentacji projektowej dla obwodnicy Warzymic i Przecławia w ciągu drogi krajowej nr 13. Mowa o ponad dwukilometrowym odcinku, który trzeba dostosować do innych planów inwestycyjnych w województwie zachodniopomorskim.
W odpowiedzi na przetarg ogłoszony przez GDDKiA, ofertę złożyło konsorcjum firm Pracownia Projektowa Dróg i Mostów „DIM” oraz spółka Optem. Propozycja cenowa to 1,508 mln zł.

GDDKiA była przygotowana na wydania 1,8 mln zł, zatem jeśli oferta jest poprawna pod względem formalnym, najpewniej umowa zostanie podpisana.

To jeden z dwóch przetargów dotyczący kontynuowania inwestycji rozpoczętej przez Energopol Szczecin. Inwestor podzielił to zadanie na dwie części. Jedna ma być przeprojektowana. To odcinek liczący 2,3 km długości.

Aktualizacja dokumentacji jest konieczna ze względu na plany dotyczące innych inwestycji obwodnicowych. Już po zerwaniu umowy z Energopolem ogłoszony został Program budowy 100 obwodnic, którego częścią ma być obwodnica Kołbaskowa stanowiąca kontynuację obwodnicy Warzymic i Przecławia. Z tego względu ma się zmienić obszar węzła, na którym w przyszłości będą się łączyć obwodnice.

Część obwodnicy od Siadła Górnego do węzła Szczecin Zachód będzie z kolei w przyszłości częścią Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6, dla której wykonywana jest dokumentacja koncepcyjna, to także będzie przedmiotem zmian w projekcie.

Pozostała część obwodnicy Przecławia i Warzymic o długości 4,2 km ma być kontynuowana według dotychczasowego projektu. Dla tej części trwa przetarg, a otwarcie ofert planowane jest pod koniec września. 

Pierwotnie projekt i budowę obwodnicy Przecławia i Warzymic zlecono firmie Energopol Szczecin. Wykonawca zaprojektował trasę i pozyskał ZRID, ale nie rozpoczął robót budowlanych. Inwestor wobec braku postępów inwestycji rozwiązał umowę z tym wykonawcą.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony