Partnerzy serwisu:

Jelenia Góra. Obwodnica Maciejowej otwarta

Elżbieta Pałys 27.04.2019

Jelenia Góra. Obwodnica Maciejowej otwarta
fot. UM Jelenia Góra
Ta droga miała być gotowa do użytku przed końcem maja, jest miesiąc wcześniej. W piątek otwarto II etap obejścia Jeleniej Góry, czyli tzw. obwodnicę Maciejowej. Trasę w ciągu DK-3, na zlecenie miasta Jelenia Góra, wykonał Budimex.
To ważna inwestycja dla mieszkańców, ale także i turystów jadących wypoczywać w Karkonosze. Jeleniogórską dzielnicę – Maciejową – można już ominąć obwodnicą.

Obejście powstało jako nowy ślad drogi krajowej nr 3. Ma ponad 5 km długości. Wykonanie zadania we wrześniu 2017 roku powierzono firmie Budimex. Zadanie, które kosztowało ponad 52 mln zł miało być ukończone do końca maja. Kierowcy pojechali nową drogą już w piątek, 26 kwietnia.

Obwodnica Maciejowej zaczyna się w dzielnicy Grabarów a kończy tuż przed Radomierzem. Droga ma przekrój 2+1. W jej ciągu powstały dwa ronda, dwa skrzyżowania i drogi technologiczne.

Nowa trasa omija Maciejową od południa.Wyświetl większą mapę

W ramach kontraktu wykonawca został dodatkowo zobowiązany m.in. do przebudowy ulic Wrocławskiej, Dzierżonia i Trzcińskiej, budowy ciągu pieszo-rowerowego, chodników oraz ekranów akustycznych.

To jedna z najważniejszych inwestycji dla mieszkańców Jeleniej Góry. Ruch wzdłuż drogi krajowej nr 3, zwłaszcza w czasie weekendów jest bardzo duży. Samochody poruszające się dotychczas wzdłuż ulicy Wrocławskiej stanowiły nie tylko uciążliwość, ale i zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców.

Nowa trasa, prowadząca przez terenie pagórkowatym, została przeprowadzona w znacznej części po terenach niezabudowanych, będących w użytkowaniu rolniczym, lub leśnym.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony