Partnerzy serwisu:

Jerzy Kwieciński będzie odpowiadał także za finanse

ep. 20.09.2019

Jerzy Kwieciński będzie odpowiadał także za finanse
fot. Igor Smirnow KPRP
Dotychczasowy minister inwestycji i rozwoju – Jerzy Kwieciński – odpowiada teraz także za sprawy finansów państwa. W piątek 20 września Prezydent RP wręczył mu nominację na stanowisko ministra finansów, inwestycji i rozwoju.
– Finanse, inwestycje i rozwój to w zasadzie wszystko, co byśmy chcieli, żeby działało w Polsce jak najlepiej – powiedział podczas nominacji prezydent Andrzej Duda. – Ogromna odpowiedzialność w Pańskich rękach, ale i – trzeba powiedzieć – w rękach bardzo doświadczonych, w rękach, które potrafiły umiejętnie zarządzać finansami – dodał prezydent.

Jerzy Kwieciński od 2018 roku pełnił funkcję ministra inwestycji i rozwoju. Wcześniej, w latach 2015-2018 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. Z kolei w latach 2005-2008 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego

Jerzy Kwieciński jest doktorem nauk technicznych. W latach 90. ub. wieku rozpoczął pracę w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, gdzie zajmował się programami finansowanymi ze środków unijnych. Kwestie związane z funduszami europejskimi były także jednym z jego ważnych kompetencji w czasie pracy w ministerstwach, którym podlegały sprawy rozwoju.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony