Partnerzy serwisu:

Jesienią pojedziemy obwodnicą Radomia

Elżbieta Pałys 09.07.2018

Jesienią pojedziemy obwodnicą Radomia
fot. GDDKiA
Dobiegają końca prace na obwodnicy Radomia w ciągu drogi ekspresowej S7. To dobra wiadomość dla kierowców korzystających z trasy między Warszawą a Kielcami i Krakowem. Radom bez korków ominiemy jesienią.
– Zgodnie z zapisami umowy, termin ukończenia obwodnicy Radomia to 29 października 2018 roku – informuje Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowa kieleckiego oddziału GDDKiA. – Aktualnie nie ma podstaw do tego, aby twierdzić, że nie zostanie on dotrzymany – dodaje.

W ramach inwestycji powstaje obwodnica Radomia o parametrach drogi ekspresowej. Będzie miała ponad 24 km długości. Na trasie wybudowane będą 4 węzły drogowe: Radom Północ, Radom Zachód, Wolanów i Radom Południe.


Wyświetl większą mapę
Droga ominie Radom od zachodu. Połączy się z ekspresową S7 Białobrzegi – Jedlińsk oraz odcinkiem biegnącym do granicy województwa mazowieckiego.

To będzie istotny fragment na trasie ekspresowej S7 wiodącej od Warszawy na południe Polski. Odseparuje ruch lokalny od ruchu tranzytowego, dzięki temu pozwoli bez korków ominąć byłe miasto wojewódzkie.

Koszt robót budowlanych to ponad 728 mln zł. Wykonawcą zadania jest Dragados.

Jeszcze na początku czerwca na kontrakcie rozpoczęło się układanie warstwy ścieralnej nawierzchni, a na obiektach mostowych na ciągu głównym trwały już prace wykończeniowe.

Na koniec czerwca zaawansowanie robót drogowych wynosiło blisko 85 proc. a robót branżowych ponad 88 proc.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony