Partnerzy serwisu:

Jest decyzja Sejmu. Akcyza na pojazdy hybrydowe mniejsza o połowę

Redakcja/inf. pras. 17.10.2019

Jest decyzja Sejmu. Akcyza na pojazdy hybrydowe mniejsza o połowę
fot. Unsplash
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o podatku akcyzowym na pojazdy hybrydowe. Przewiduje ona obniżenie stawki podatku o 50 procent. Była to inicjatywa poselska, która ma na celu spopularyzowanie samochodów niskoemisyjnych.
Do tej pory stawka akcyzy na samochody osobowe zależy od pojemności silnika. Przy pojemności poniżej lub równej 2000 cm3 stawka wynosiła 3,1 procent. A powyżej tej pojemności – 18,6 procent. Podstawą opodatkowania jest cena zakupu.

Według nowych przepisów stawka podatku akcyzowego dla pojazdów o hybrydowym napędzie spalinowo-elektrycznym, w którym energia elektryczna nie jest akumulowana przez podłączenie zewnętrznego źródła zasilania, będzie obniżona o 50 procent.

Za uchwaleniem tej ustawy głosowało 420 posłów, przeciw ustawie oddano 1 głos, a 4 się wstrzymało. Zgodnie z nowelizacją samochody hybrydowe o pojemności silnika większej niż 2000 centymetrów sześciennych, ale nie wyższej niż 3500 centymetrów sześciennych, mają być objęte 9,3 proc. podatkiem akcyzowym. W przypadku pojazdów z silnikami do 2000 centymetrów sześciennych stawka podatku ma wynosić 1,55 proc.

Obecne przepisy przewidują czasowe zwolnienie z podatku akcyzowego dla samochodów hybrydowych.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony