Partner serwisu

Jest decyzja środowiskowa dla obwodnicy Pułtuska

Redakcja 09.06.2020

Jest decyzja środowiskowa dla obwodnicy Pułtuska
fot. GDDKiA
Planowana w ciągu drogi krajowej nr 61 obwodnica Pułtuska ma już decyzję środowiskową. Droga do ogłoszenia przetargu na projekt i budowę otwarta.
Nowa trasa w ciągu DK-61 o łącznej długości ok. 17 km będzie omijać Pułtusk od zachodu. Wybudowany zostanie węzeł drogowy na rozwidleniu DK-61 i DK-57, wraz z korektą przebiegu DK-57 na odcinku ok. 3 km (budowa obwodnicy m. Kleszewo i m. Przemiarowo).

W wyniku analizy prowadzonej na etapie prac projektowych najkorzystniejszym wariantem przebiegu drogi okazał się wariant 1.

Obwodnica na całej długości będzie posiadała parametry ruchu głównego przyspieszonego (GP). Wybudowane zostaną obiekty inżynierskie, chodniki, drogi do obsługi terenów przyległych, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Obwodnica wyprowadzi przede wszystkim uciążliwy tranzyt z miasta. Średni dobowy ruch na przejściu przez Pułtusk wynosi ok. 18 tys. pojazdów na dobę.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w wydanej decyzji nałożył szereg obowiązków, które podczas realizacji i eksploatacji inwestycji musi spełnić GDDKiA. Jednym z najważniejszych jest objęcie stałym nadzorem przyrodniczym całego przedsięwzięcia a także wykonanie analizy porealizacyjnej po roku od oddania trasy do użytku.

Wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej i materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Pułtuska w ciągu DK-61 GDDKiA w listopadzie 2017 roku zleciła firmie Transprojekt Gdański. Termin umowny mija w z końcem sierpnia 2020 r.

W ramach przygotowywanej dokumentacji projektant wykonał również rozpoznanie geologiczne terenu.

Po uzyskaniu środków finansowych inwestor ogłosi przetarg na wybór wykonawcy robót, który wykona drogę w systemie projektuj i buduj.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony