Partner serwisu

Jest decyzja środowiskowa dla poszerzenia A4 pod Krakowem

ep. 11.10.2021

Jest decyzja środowiskowa dla poszerzenia A4 pod Krakowem
fot. Google Maps
Regionalny Dyrektor Dróg Środowiska wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla zaprojektowania i budowy dodatkowego pasa ruchu na A4 od węzła Kraków Południe do wiaduktu w ciągu ul. Kąpielowej.
Chodzi o pas ruchu na istniejącym odcinku drogi na istniejącym odcinku liczącym ok. 900 m. Inwestorem dla tego przedsięwzięcia jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie. W ramach inwestycji dobudowana ma zostać prawa jezdnia drogi.

Odcinek zawiera się pomiędzy węzłem Kraków Południe w kierunku węzła Kraków Łagiewniki, do punktu, w którym trzeci pas już istnieje.

Wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektować i wykonać dodatkowy pas ruchu na jezdni autostrady A4 o długości 900 m. Krakowska GDDKiA wybrała do realizację tego Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy.

Do przebudowy w ramach tego kontraktu trzeba też przebudować łącznicę z węzła Kraków Południe od strony Zakopanego w kierunku Rzeszowa oraz ekrany akustyczne i drogę serwisową, która docelowo będzie drogą gminną (ul. Dzikiej Róży).

Inwestycja będzie realizowana na części Południowej Autostradowej Obwodnicy Krakowa. Trasa według GPR 2015 przejeżdża ponad 53 tys. pojazdów na dobę. Poszerzenie jezdni ma poprawić płynność ruchu i zwiększyć bezpieczeństwo.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony