Partner serwisu

Jest decyzja ZRID dla drugiej obwodnicy Szczecinka

inf. pras oprac. JM 31.10.2022

arrow
arrow
Jest decyzja ZRID dla drugiej obwodnicy Szczecinka
fot. GDDKiA
Jest decyzja ZRID dla drugiej obwodnicy Szczecinka
Jest decyzja ZRID dla drugiej obwodnicy Szczecinka
Jest decyzja ZRID dla drugiej obwodnicy Szczecinka
Jest decyzja ZRID dla drugiej obwodnicy Szczecinka
Jest decyzja ZRID dla drugiej obwodnicy Szczecinka
Po pięciu miesiącach od złożenia wniosku, Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20. W ciągu tygodnia GDDKiA ma przekazać plac budowy Budimeksowi.
Jak dodaje inwestor, równocześnie będą prowadzone procedury związane z wypłatą odszkodowań za nieruchomości przejmowane pod budowę drogi. Obwodnica Szczecinka realizowana jest w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Umowa z ubiegłego roku

Umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20 GDDKiA podpisała w lipcu 2021 r. Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex, a wartość umowy to 106,6 mln zł. Wykonawca miał 10 miesięcy na opracowanie projektu budowlanego i w maju tego roku zgodnie z terminami kontraktowymi złożył wniosek o wydanie decyzji ZRID. Od jej uzyskania zaczyna się realizacja robót budowlanych, na co wykonawca ma 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w II kwartale 2025 r.

Pierwsze prace będą obejmowały sprawdzenie saperskie terenu, wycinki drzew i usuwanie kolizji z sieciami wodociągowymi, kanalizacyjnymi, telekomunikacyjnymi i elektroenergetycznymi. Jeszcze w tym roku powinny też ruszyć pierwsze roboty ziemne i prace przygotowawcze do budowy obiektów mostowych - czytamy w komunikacie. 

Druga obwodnica Szczecinka

Od jesieni 2019 r. funkcjonuje obwodnica Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11, jednak DK20 nadal prowadzi przez centrum miasta. Dlatego konieczna jest budowa obwodnicy również w ciągu tej drogi - tłumaczy GDDKiA. Nowa obwodnica od południa ominie Szczecinek i połączy się z trasą S11 w rejonie miejscowości Miękowo, gdzie powstanie nowy węzeł drogowy. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). W ramach inwestycji powstaną też dwa ronda, wiadukt nad linią kolejową oraz górne przejście dla zwierząt. Obwodnica będzie miała długość 4,3 km.  

W rozpisanym na lata 2020-2030 rządowym Programie budowy 100 obwodnic znajduje się dziewięć inwestycji w woj. zachodniopomorskim. Obwodnica Szczecinka w ciągu DK20 jest drugą po obwodnicy Gryfina w ciągu DK31 inwestycją, która wchodzi w etap robót budowlanych.

Dla obwodnicy Kołbaskowa w ciągu DK13 trwa uzyskiwanie decyzji ZRID.

Dla obwodnic Wałcza i Rusinowa w ciągu DK22 uzyskaliśmy decyzje środowiskowe. Dla obwodnic Szwecji i Człopy na DK22 oraz Stargardu i Złocieńca na DK20 trwa uzyskiwanie decyzji środowiskowych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony