Partnerzy serwisu:

Jest decyzje środowiskowa dla drogi S12 i S74 na wschód od Piotrkowa Trybunalskiego

Redakcja 31.05.2019

Jest decyzje środowiskowa dla drogi S12 i S74 na wschód od Piotrkowa Trybunalskiego
fot. RDOŚ
30 maja br., Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi ekspresowej S12 na odcinku Piotrków Trybunalski (A1) – Opoczno (granica województw łódzkiego i mazowieckiego) oraz drogi ekspresowej S74 na odcinku Sulejów (S12) – granica województw łódzkiego i świętokrzyskiego.
Nie jest to pierwsza decyzja środowiskowa wydana dla tych dróg. Pierwszą RDOŚ w Łodzi wydał na początku 2016 roku. Później, w skutek odwołania, została ona jednak uchylona przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska i przekazana do ponownego rozpatrzenia.

W nowej decyzji środowiskowej bez zmian pozostał przebieg odcinka drogi ekspresowej S74. Wybrano wariant W4 z przejściem na wariant W5 od ok. km 18+000. Poprawiony został jednak przebieg trasy S12, zamiast poprowadzenia trasy całkowicie w wariancie W6 wybrano wariant W6+W6’, zaproponowany przez inwestora (GDDKiA) po odrzuceniu pierwotnej decyzji. Oznacza to, że w okolicy Sulejowa, w miejscu przejścia przez Pilicę, trasa została przesunięta nieco na południe (w tym miejscu pobiegnie ona w wariancie W2).
 
Dokładny przebieg można pobrać ze strony GDDKiA.
Przedsięwzięcie obejmuje budowę dróg ekspresowych S12 i S74 na wskazanym odcinku wraz z węzłami oraz skrzyżowaniami z istniejącymi drogami poprzecznymi. W ramach inwestycji przebudowane zostaną istniejące drogi poprzeczne, powstaną miejsca obsługi podróżnych, a także drogi dojazdowe umożliwiające komunikację lokalną oraz obsługę sąsiadującego terenu.

W ramach działań minimalizujących oddziaływanie inwestycji na środowisko zastosowane zostaną rozwiązania chroniące środowisko m.in: przejścia dla zwierząt, ogrodzenia ochronne i płotki naprowadzające, osłony antyolśnieniowe, urządzenia oczyszczające wody opadowe oraz szczelny system odprowadzania wód opadowych. W celu zminimalizowania uciążliwości akustycznej tras przewiduje się budowę ekranów akustycznych.

Inwestycja zlokalizowana będzie na terenie województwa łódzkiego: w powiecie piotrkowskim i w powiecie opoczyńskim oraz na terenie województwa mazowieckiego, powiat przysuski.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony