Partner serwisu

Jest dotacja na obwodnicę Nowej Soli

Elżbieta Pałys 05.08.2022

Jest dotacja na obwodnicę Nowej Soli
fot. Google Maps
Około 1,7 km długości ma mieć obwodnica Nowej Soli. Trzeci etap obejścia tego miasta prowadzonego drogą wojewódzką otrzymał dotację w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Zadanie ma kosztować 46,1 mln zł, a dotacja wyniesie 23 mln zł. Trasa ma być gotowa w III kwartale 2023 r.

Trzeci etap obwodnicy ma się zaczynać na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 315 i 292, gdzie włączy się do istniejącego odcinka obwodnicy Nowej Soli. Budowa zakończy się przed mostem na Odrze, za skrzyżowaniem z istniejącą drogą wojewódzką nr 315 oraz drogą powiatową nr 1030F, przebiegającą po wale przeciwpowodziowym.

Inwestorem tego zadania jest samorząd województwa lubuskiego.

Obwodnice w ciągu dróg wojewódzkich zostały włączone do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 roku. Wcześniej z programu korzystały drogi gminne i powiatowe. Wsparcie rządowe otrzymało 51 zadań tego typu, z tego 45 zgłosiły samorządy województw, a 6 prezydenci miast.

Łączna wartość środków RFRD przeznaczonych na dofinansowanie inwestycji to prawie 2,4 mld zł. Jak poinformowało w komunikacie Ministerstwo Infrastruktury, na liście zadań obwodnicowych, które zostały zatwierdzone przez Premiera są trzy zadania zgłoszone przez samorząd województw lubuskiego. Łącznie trafi tam ok. 109 mln zł.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony