Partnerzy serwisu:

Jest formalne porozumienie. Będą budować nowe połączenie z A4

ep. 21.03.2019

Jest formalne porozumienie. Będą budować nowe połączenie z A4
Fot. Google Maps
Cztery samorządy podpisały umowę w sprawie współpracy przy budowie nowej drogi łączącej węzeł Wierzchosławice na autostradzie A4 z Mościcami i Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie.
Ta inwestycja, ważna dla rozwoju gospodarczego Tarnowa i okolic miała wystartować jeszcze w ubiegłym roku. Niestety, ze względu na zbyt mały, w stosunku do ofert budżet inwestora, przetarg został unieważniony. Planów jednak nie porzucono.


Wyświetl większą mapę
Samorządy postanowiły działać wspólnie. Miasto Tarnów, powiat tarnowski, gmina Wierzchosławice, a także Grupa Azoty zdecydowały, że będą wspierać inwestycję na drodze wojewódzkiej.

W czasie roboczych spotkań ustalono, że Tarnów wesprze budowę kwotą 6 mln zł, powiat tarnowski przekaże 1 mln zł, a gmina Wierzchosławice dorzuci 100 tys. zł. Grupa Azoty zobowiązała się do wsparcia analitycznego.

W środę oficjalnie podpisano porozumienie w tej sprawie. – Wszystko jest na najlepszej drodze, aby otworzyć nową drogę z mostem przed końcem 2023 roku, a być może uda się to zrobić jeszcze wcześniej – mówi, cytowany w komunikacie wicemarszałek małopolski, Łukasz Smółka.

Most przez Dunajec ma być jednym z elementów inwestycji. Województwo małopolskie chce na jego budowę pozyskać środki z rządowego programu Mosty dla regionów.

Niedawno ZDW w Krakowie ogłosił przetarg na wykonanie projektu technicznego łącznika. Przetarg został podzielony na trzy zadania: rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 973 od skrzyżowania z ul. Chemiczną (bez skrzyżowania) do granicy miasta Tarnów, rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 973 od granicy Tarnowa do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1346K (bez ronda) oraz budowę drogi wojewódzkiej nr 973 od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1346K do węzła na A4 w Wierzchosławicach. Otwarcie ofert zaplanowano na 11 kwietnia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony