Partnerzy serwisu:

Jest gdzie się zatrzymać przy nowej S3 koło Jawora

Elżbieta Pałys 14.02.2019

Jest gdzie się zatrzymać przy nowej S3 koło Jawora
fot. GDDKiA
Kierowcy mogą już korzystać z parkingów przy drodze ekspresowej S3 w pobliżu Jawora na Dolnym Śląsku. Docelowo będzie także można zatankować pojazd.
Do użytkowania udostępnione zostały dwa nowe miejsca obsługi podróżnych: MOP Jawor Wschód oraz MOP Jawor Zachód. Obecnie mają one kategorię I. Oznacza to, że nowe MOP-y pełnią funkcję wypoczynkową, tj. są wyposażone m.in. w stanowiska postojowe, jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie. Mogą być wyposażone w obiekty małej gastronomii.

Kategoria I to jednak sytuacja tymczasowa. Jak informuje GDDKiA Wrocław, dzierżawcą obu MOP-ów jest PKN Orlen, który ma teraz 18 miesięcy na ich rozbudowę.

MOP Jawor Zachód ma mieć kategorię II, co oznacza, że oprócz miejsca do wypoczynku będzie wyposażony również w stację paliw, stanowiska obsługi pojazdów obiekty gastronomiczno-handlowe oraz punkty informacji turystycznej.

Dla MOP Jawor Wschód przewidziano kategorię III. To oznacza, że dodatkowo będzie wyposażony w miejsca noclegowe oraz inne obiekty handlowo-usługowe.

Fragment drogi S3, o którym mowa, to trasa Legnica – Bolków oddana do ruchu w październiku 2018 r. W ramach dwóch kontraktów drogowych powstało wówczas 36 km drogi ekspresowej.

Obecnie na terenie Dolnego Śląska w budowie jest jeszcze odcinek S3 między Polkowicami i Lubinem oraz od Bolkowa do Lubawki – w tym drugim przypadku umowy na dwa odcinki realizacyjne zostały podpisane w drugiej połowie ub. roku.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony