Partnerzy serwisu:

Jest nowy łącznik z S8 w Zduńskiej Woli

ep. 07.11.2019

Jest nowy łącznik z S8 w Zduńskiej Woli
Fot. Google Maps
Samorządy z województwa łódzkiego wybudowały łącznik pomiędzy drogą wojewódzką nr 482 a ekspresową S8. Droga jest już oddana do ruchu. Prowadzi do węzła Zduńska Wola Wschód.
Łącznik jest efektem współpracy kilku samorządów: powiatu zduńskowolskiego (lider przedsięwzięcia), powiatu łaskiego, miasta Zduńska Wola, a także gmin Zduńska Wola i Sędziejowice. Chodziło o poprawę powiązań i dostępności regionalnej sieci dróg województwa łódzkiego z drogami krajowymi a jednocześnie siecią TEN-T, zlikwidowanie wąskiego gardła w sieci transportowej i lepszy dostęp Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.Wyświetl większą mapę

W ramach wspólnego projektu wybudowano nową drogę o długości 4,3 km i szerokości 7 m pomiędzy węzłem Zduńska Wola Wschód na drodze ekspresowej S8 i drogą wojewódzką 482. Część nowej trasy (2,645 km) leży na terenie powiatu zduńskowolskiego a 1,655 km w powiecie łaskim.

Wzdłuż drogi powstały chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie, a nowy łącznik drogowy jest odwodniony.

Roboty trwały od maja 2018 roku, a ich wykonawcą była firma Włodan Andrzej Włodarczyk z Porszewic.

Samorządy pozyskały na potrzeby realizacji projektu dotację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. Dotacja wyniosła 26,6 mln zł przy całkowitej wartości projektu wynoszącej ponad 32 mln zł.

Dzięki nowej drodze poprawił się dojazd do trasy S8, zapewniając jednocześnie lepszy dostęp do terenów inwestycyjnych na terenie gmin Zduńska Wola i Sędziejowice.

– W dobie galopujących kosztów usług publicznych każdy roztropny samorząd powinien szukać nowych dochodów – mówi cytowany w komunikacie Dariusz Cieślak, wójt gminy Sędziejowice. Dodaje, że taki cel przyświecał gminie, gdy przystępowała do projektu. – Nie chodziło o wybudowanie czterech kilometrów drogi. Chodziło o wybudowanie łącznika drogowego, który otworzy tereny inwestycyjne na terenie naszej gminy – stwierdza wójt.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony