Partnerzy serwisu:

Jest ostatnia umowa niezbędna by puścić ruch na A1

ep. 03.12.2019

Jest ostatnia umowa niezbędna by puścić ruch na A1
fot. RI
GDDKiA w Katowicach podpisała ostatnią umowę na prace konieczne, by wpuścić ruch na autostradę A1 między węzłami Częstochowa Północ – Częstochowa Blachownia. Firma Flora bis ma wykonać ekrany akustyczne na 14 obiektach inżynierskich.
W ramach umowy wykonawca wykonana obsługę geodezyjną, zamontuje drzwi techniczne oraz wykonana roboty poprawkowe zabezpieczenia antykorozyjnego słupów stalowych ekranów akustycznych.

Firma Flora Bis z Krzepic dostanie za swoje prace ponad 3 mln zł. Dodatkowo przedłuży gwarancje jakości o 5 lat. GDDKiA była przygotowana na wydanie ponad 5,5 mln zł.

To piąta umowa dotycząca dokończenia autostradowej obwodnicy Częstochowy, którą pierwotnie miało zrealizować konsorcjum na czele z Salini. Wcześniej podpisano umowy dotyczące: kontynuacji robót w zakresie robót zabezpieczających (w tym przypadku zastosowano tryb negocjacji bez ogłoszenia), wykonania ogrodzenia, wykonania oznakowania poziomego i pionowego i montażu barier ochronnych.

Obecnie trwa jeszcze przetarg na montaż ekranów akustycznych na odcinku drogowym autostrady A1. W tym przypadku ekrany mają być zamontowane w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy, a prace będą prowadzone po udostępnieniu trasy kierowcom.

GDDKiA podtrzymuje swoja deklarację: 20-kilometrowym odcinkiem pomiędzy węzłami Częstochowa Północ – Częstochowa Blachownia (wcześniej Rząsawa – Blachownia) pojadą jeszcze w grudniu.

Po uruchomieniu trasy do zrealizowania pozostaną jeszcze prace wykończeniowe na węzłach Częstochowa Blachownia, Częstochowa Jasna Góra oraz Częstochowa Północ. Niezbędne będzie również dokończenie budowy obiektu WA-352 (jezdnia lewa) na linią kolejową nr 146 relacji Częstochowa – Bydgoszcz oraz urządzeń ochrony środowiska.

Do zrobienia będą także drogi serwisowe i technologiczne, MOP I Gorzelanka Wschód i Zachód wraz z układem drogowym, MOP III Wierzchowisko Wschód i Zachód wraz z układem drogowym, OUA Lgota wraz z układem drogowym.

Trzeba będzie wykonać oświetlenie: węzłów, MOP-ów oraz OUA, a także dokończyć przebudowę urządzeń obcych, roboty związane z zielenią itp.

Zgodnie z informacją przekazaną przez GDDKiA, w najbliższym czasie planowane jest wystąpienie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie przed zakończeniem wszystkich robót przepustów drogowych. W trzecim tygodniu grudnia GDDKiA planuje wystąpić o pozwolenie na użytkowanie przed zakończeniem wszystkich obiektów inżynierskich.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony