Partnerzy serwisu:

Jest ponowna wycena połączenia do węzła Wierzchosławice na A4

Elżbieta Pałys 16.07.2019

Jest ponowna wycena połączenia do węzła Wierzchosławice na A4
Fot. Google Maps
Dziewięć ofert, wszystkie poza budżetem – tak wygląda sytuacja po otwarciu ofert na budowę połączenia strefy aktywności gospodarczej w Tarnowie z węzłem Wierzchosławice na autostradzie A4. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie przetarg w tej sprawie prowadzi już drugi raz.
Oferta z najniższą ceną opiewa na 137,091 mln zł i złożyło ją Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Budżet inwestora to 125,731 mln zł.

Pozostałe propozycje zawierają się w przedziale od 141,115 mln zł (Metrostav) do 191,200 mln zł (Most).

W ramach planowanej inwestycji powstać ma łącznik między Mościcami oraz Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie a węzłem Wierzchosławice na autostradzie A4. Droga planowana jest w klasie technicznej G i przekroju dwu- oraz trzypasowym. Jej planowana długość to ok. 2,62 km. W ramach zadania ma też powstać most przez Dunajec.

Pierwszy raz przetarg na to zadanie ogłoszono w lutym ub. roku. wówczas postępowanie unieważniono ze względu na przekroczenie planowanego budżetu. Wtedy najtańsza oferta złożona przez Mostostal Warszawa była wyceniona na 206,629 mln zł, podczas gdy inwestor dysponował kwotą 114,823 mln zł.

Potem zmieniły się okoliczności. Samorząd województwa podpisał porozumienie z samorządami lokalnymi oraz Grupą Azoty w sprawie współpracy finansowej przy wykonywaniu inwestycji. Zdecydowano o realizacji zadania w formule najpierw projekt potem budowa, ale i ta koncepcja uległa zmianie gdy okazało się, że „pojawiły się możliwości dalszego zwiększenia” budżetu, a do tego zmieniło się stanowisko PGW Wody Polskie w zakresie lokalizacji podpory planowanego mostu. W efekcie most można budować przy rozpiętości przęsła nurtowego o 100 m mniejszej niż zakładano pierwotnie.

Obecne oferty są, jak widać istotnie niższe niż poprzednio, jednak inwestor jeszcze musi dołożyć, by podpisać umowę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony