Partnerzy serwisu:

Jest pozwolenie dla III odcinka DK-61 przez Legionowo

inf. pras./oprac. ep. 23.08.2019

Jest pozwolenie dla III odcinka DK-61 przez Legionowo
Fot. Google Maps
Wojewoda mazowiecki wydał zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej dla rozbudowy przejścia przez Legionowo w ciągu drogi krajowej nr 61. Pozwolenie to zmienia decyzję wydaną 31 stycznia 2012 r. dla rozbudowy DK-61 przejście przez Legionowo odcinek III długości ok. 1,6 km.
Jak poinformowała GDDKiA, wznowienie prac, zgodnie z deklaracją wykonawcy, ma nastąpić 4 września. W pierwszej kolejności będą kontynuowane prace w zakresie kanalizacji deszczowej, natomiast od połowy września 2019 r. będą prowadzone prace w zakresie usuwania karp oraz odhumusowania. W następnej kolejności będą prowadzone prace w zakresie teletechniki, gazu, energetyki.

Umowa z wykonawcą – firmą Skanska – została zawarta w lipcu 2017 roku. Dotyczyła rozbudowy DK-61 przejścia przez Legionowo odc. III jest w systemie „projektuj i buduj” o długości 1,8 km. – Wykonawca miał możliwość zoptymalizowania rozwiązań technicznych w otrzymanej od GDDKiA decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i z tego skorzystał – informuje Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowa GDDKiA Warszawa.

W ramach kontraktu wykonawca zaprojektował i uzyskał nową decyzję ZRID (5.07.2019 r.) na odcinek 160 metrów, który jest przedłużeniem od granicy robót określonej w decyzji ZRID dla odcinka 1,6 km.

Zgodnie z zawartą umową zakończenie wszystkich prac przewidziane zostało w sierpniu 2020 r.

Dotychczas, na podstawie uzyskanej w lipcu decyzji zrealizowano wykonawca wykonał m.in. wycinkę, roboty rozbiórkowe, odhumusowanie i prace branżowe.

Następnie prowadzone były prace porządkowe i utrzymaniowe.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony