Partnerzy serwisu:

Jest pozwolenie dla S3 na odcinku Miękowo – Rzęśnica

inf. pras. 12.04.2019

Jest pozwolenie dla S3 na odcinku Miękowo – Rzęśnica
fot. GDDKiA
Wojewoda zachodniopomorski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla S3 na odcinku Brzozowo – Miękowo o długości 19 km. Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności, w związku z tym możliwe jest niezwłoczne rozpoczęcie robót przez wykonawcę.
Inwestycję realizuje Budimex. Całkowita wartość inwestycji to ponad 140 mln złotych. W przyszłym tygodniu wykonawcy zostanie przekazany plac budowy.

 
fot. GDDKiA
– Kluczowym elementem tego zadania jest przebudowa węzła Rzęśnica, na którym często tworzyły się korki i budowa węzła Kliniska, który zastąpi obecne skrzyżowanie kolizyjne – informuje Łukasz Lendner dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

W ramach zadania powstaną również drogi wspomagające, duże górne przejście dla zwierząt w rejonie węzła Rurka, a cała trasa zostanie wygrodzona. – Jeszcze w kwietniu powinniśmy otrzymać ZRID na odcinek Brzozowo – Miękowo, a na przełomie tego i następnego roku ogłosimy przetarg na odcinek Świnoujście – Troszyn, tak aby do 2023/2024 roku skończyć całą drogę S3 – dodaje Łukasz Lendner.

Budowa odcinka Miękowo – Rzęśnica powinna się zakończyć w II kwartale 2021 roku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony