Partner serwisu

Jest pozwolenie dla ważnej drogi pod Krakowem

ep. 10.06.2022

Jest pozwolenie dla ważnej drogi pod Krakowem
Fot. Google Maps
Wojewoda małopolski wydał decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej dla zachodniej obwodnicy Zielonek. Inwestycja poprawi płynność ruchu na granicy Krakowa.
Wydana właśnie decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestycję realizuje samorząd województwa małopolskiego w porozumieniu z miastem Krakowem.Wyświetl większą mapę

W ramach zadania wybudowana zostanie droga klasy G o długości 2,2 km. Skłądaja się na to dwa zadania. Pierwsze obejmuje projekt i budowę odcinka od ul. Pachońskiego do granicy miasta Krakowa (ok. 1 km), łącznika z ul. Glogera (322 m drogi kl. Z) oraz rozbudowę ul. Glogera na odcinku ok. 200 m. To zadanie realizowane przez samorząd Krakowa.

Zadanie drugie obejmuje projekt i budowę odcinka o długości 1,2 km od granicy Miasta Krakowa do węzła Północnej Obwodnicy Krakowa. Za tę część odpowiada województwo.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną także m.in.: turbinowe rondo na skrzyżowaniu z łącznikiem do ul. Glogera i planowanym łącznikiem do ul. Weissa, wiadukt nad linią kolejową nr 95 oraz przejście podziemne do ulicy Rybałtowskiej. Wykonane zostaną także ścieżki rowerowe.

Obwodnica powstanie w ciągu drogi nr 794 i wyprowadzi ruch tranzytowy z podkrakowskich Zielonek, poprawiając jednocześnie dojazd do Krakowa. Poprawi także ruch w północnej części stolicy Małopolski.

Obecnie przez Zielonki przechodzi spory ruch tranzytowy związany z sąsiedztwem dużego miasta. Przechodząca przez tę miejscowość droga nr 794 stanowi bowiem alternatywę dla krajowej siódemki i DK-94.

Wartość inwestycji wynosi 123,256 mln zł, z czego ponad 55 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej a 9,7 mln zł stanowi dotacja budżetu państwa.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony