Partner serwisu

Jest pozwolenie na A2 koło Siedlec

Redakcja/inf. pras. 27.12.2021

Jest pozwolenie na A2 koło Siedlec
fot. GDDKiA
Odcinek autostrady A2 między węzłami Gręzów i Siedlce Zachód (Swoboda) ma już zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Niebawem wykonawca przejmie plac budowy.
To fragment liczący ok. 12,5 km. Autostrada będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu wraz z rezerwą pod trzeci pas. W ramach kontraktu powstaną węzły: Gręzów i Siedlce Zachód (Swoboda). Wykonane zostaną także drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, a także urządzenia ochrony środowiska (np. ekrany akustyczne) i bezpieczeństwa ruchu drogowego (np. bariery energochłonne).

Droga ma być gotowa jesienią 2023 r.

Do realizacji tego zadania wybrano firmę Polaqua. Umowa jest warta 559,2 mln zł.

Na trasie A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim i Siedlcami (w sumie 37,5 km) na ZRID czeka jeszcze odcinek Groszki – Gręzów. Obecnie trwają jeszcze procedury administracyjne w tej sprawie. Termin zakończenia prac przewidziany został na lato 2024 r.

Podpisane są już umowy z wykonawcami drogi między Siedlcami a Białą Podlaską (ok. 63,5 km) – w sumie to 4 odcinki realizacyjne. Dla trzech spośród nich złożono już wnioski o wydanie decyzji ZRID.

Dla trasy od Białej Podlaskiej do granicy państwa w Kukurykach (32 km) we wrześniu podpisana została umowa na wykonanie projektu budowlanego i uzyskanie niezbędnych decyzji umożliwiających realizacje robót w terenie. Wnioski o ZRID mają być złożone w styczniu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony