Partnerzy serwisu:

Jest pozwolenie na S7 Szczepanowice – Widoma

Elżbieta Pałys 28.08.2019

Jest pozwolenie na S7 Szczepanowice – Widoma
fot. Google Maps
Ważny krok w kierunku budowy ekspresówki między granicą z województwem świętokrzyskim a Krakowem. Wojewoda małopolski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla odcinka Szczepanowice (z węzłem) – Widoma (z węzłem). Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.
Inwestycja będzie realizowana na terenie województwa małopolskiego, w powiecie miechowskim, w gminie Miechów. Na jej podstawie możliwe będzie przejęcie nieruchomości niezbędnych do budowy drogi oraz rozpoczęcie robót budowlanych.

Umowa na projekt i budowę odcinka Szczepanowice – Widoma została podpisana 8 stycznia 2018 r. GDDKiA Kraków powierzyła realizację firmie Mota Engil. Wykonawca w listopadzie tego samego roku złożył wniosek o wydanie zezwolenia. Później wniosek był jeszcze uzupełniany. W ramach postępowania złożone były m.in. trzy wnioski o odstępstwa od przepisów określających warunki techniczne (w tym w zakresie odległości skrzyżowań S7 z innymi drogami na węzłach).

 
fot. GDDKiA
Odcinek o którym mowa liczy ponad 13 km. W ramach kontraktu, którego wartość to 508,135 mln zł powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa, węzły drogowe, obiekty inżynierskie, drogi dojazdowe i elementy bezpieczeństwa ruchu.

Kontrakt ma być zrealizowany w ciągu 34 miesięcy od podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych na etapie prowadzenia robót budowlanych. Mota Engil udzieli gwarancji na okres 10 lat.

To jeden z trzech odcinków przyszłej S7 miedzy granicą województw a Krakowem. Odcinek I od granicy woj. świętokrzyskiego do Szczepanowic (bez węzła Szczepanowice) ma długość 23,3 km, przy czym jego realizację dodatkowo podzielono na dwie części. Chodziło o problematyczny odcinek w okolicach miejscowości Poradów, dla którego konieczne było ponowne uzyskanie decyzji środowiskowej.

Na podstawie umowy z wykonawcą dla jednego pododcinka zlecono wykonanie projektu budowlanego wraz z wydaniem ZRID (od granicy województwa – do węzła Miechów – w niosek wpłynął do wojewody we wrześniu 2018 r.), natomiast dla odcinka w okolicach Poradowa uzyskanie decyzji środowiskowej i opracowanie koncepcji programowej.

Fragment między węzłem Widoma a węzłem Igołomska w Krakowie o długości ok. 18,3 km we wrześniu 2018 roku powierzono firmie Salini Impregilo.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony