Partnerzy serwisu:

Jest przetarg na rozbudowę DK-53

mr 10.09.2019

Jest przetarg na rozbudowę DK-53
fot. Pixabay
W październiku ubiegłego roku pojawiła się informacja o rozpoczęciu inwestycji przebudowy drogi krajowej DK-53 na odcinku Myszyniec – Kadzidło. Koniec prac zaplanowano na listopad tego roku. Obecnie ogłoszono przetarg na przebudowę kolejnego odcinka drogi – tym razem jest to fragment drogi między Szczytnem a Olszynami.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie i wykonanie projektu budowlano-wykonawczego i rozbudowa drogi krajowej nr 53 na odcinku Szczytno – Olszyny od kilometra około 47+697 do kilometra około 53+130.

W ramach zamówienie zlecający przewidział przebudowę mostów drogowych, układanie chodników i asfaltowanie, instalację urządzeń oświetlenia drogowego, roboty wodno-kanalizacyjne, prace w zakresie linii telekomunikacyjnych. Od wykonawcy wymaga się również sporządzenia kompletnej dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.

Remont ma zapewnić też sprawniejsze odprowadzanie wód deszczowych. Planuje się montaż kanałów, wykonanie przykanalików oraz montaż studni. W końcowej fazie projektu zaplanowane jest umocnienie powierzchni skarp rowów i ścieków.

W kwestii urządzenia bezpieczeństwa ruchu planuje się wykonanie oznakowania poziomego, ponadto montaż elementów odblaskowych, demontaż i wymianę słupków i tablic znaków drogowych oraz słupków prowadzących. Zostaną również zamontowane betonowe bariery ochronne.

Termin składania ofert mija 22 października 2019 roku. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony