Partnerzy serwisu:

Jest przetarg na S19 od Lublina do Lubartowa

Redakcja 25.06.2020

Jest przetarg na S19 od Lublina do Lubartowa
fot. GDDKiA
Rusza procedura przetargowa związana z projektem i budowa drogi ekspresowej S19 od Lublina do Lubartowa. Dokumentacja w tej sprawie została wysłana do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Chodzi o odcinek długości 23 km. Jak podaje inwestor, to jedna z najbardziej obciążonych ruchem jednojezdniowych dróg w województwie lubelskim. W ciągu doby korzysta z niej średnio ponad 25 tys. samochodów, co powoduje zatory – newralgicznym miejscem jest tu miejscowość Niemce, gdzie do spiętrzeń ruchu dochodzi niemal codziennie.

To ma się zmienić.

W ramach planowanej inwestycji przebudowane zostanie istniejące obejście Lubartowa. Powstanie dwujezdniowa droga, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku wraz z rezerwą pod trzeci pas. Wjazd na trasę będzie się odbywał poprzez bezkolizyjne węzły, a drogi lokalne zostaną poprowadzone na wiaduktach.

 

Na trasie zaplanowano cztery węzły: Lubartów Północ – na skrzyżowaniu DK-19 z DW-815, Lubartów Zachód (na przecięciu z drogą powiatową prowadzącą przez Nowodwór do Kozłówki), Niemce Wschód (na przecięciu z DW-828) oraz Niemce Południe (w pobliżu obecnego skrzyżowania z drogą powiatową prowadzącą do Leonowa). Trasa połączy się z węzłem Lublin Rudnik na obwodnicy Lublina.

Rozpoczęcie robót budowlanych na tym odcinku planowane jest w drugiej połowie 2022 roku.

Obecnie na etapie opracowywania STEŚ z elementami koncepcji programowej jest trasa granica woj. podlaskiego – Łosice – granica woj. lubelskiego. Opracowywanie koncepcji programowej prowadzone jest dla odcinków: granica woj. lubelskiego – Międzyrzec Podlaski (ok. 11 km), obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego (dobudowa drugiej jezdni – ok. 7 km), Międzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski (ok. 22 km), Radzyń Podlaski – Kock (ok. 19 km), obwodnica Kocka (dobudowa drugiej jezdni – ok. 8 km) i Kock – Lubartów (ok. 16 km).

W tym roku ruszyły już przetargi na projekt i budowę czterech odcinków S19 w woj. podlaskim tj.: Krynice – Dobrzyniewo – Białystok Zachód, Białystok Zachód – Księżyno, Księżyno – Białystok Południe oraz Białystok Południe – Ploski.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony