Partner serwisu

Jest umowa na dokończenie obiektów na S5

ep. 26.08.2020

Jest umowa na dokończenie obiektów na S5
fot. GDDKiA
Blisko 4,7 mln zł będzie kosztowało dokończenie obiektów inżynierskich na drodze ekspresowej S5 między węzłem na A2 w Poznaniu i węzłem Wronczyn koło Mosiny. Poznańska GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą.
Plac budowy został już przekazany wykonawcy. W wyniku rozstrzygnięcia przetargu jest nim konsorcjum firm Primost Południe oraz ZBD.

Zadanie ma być wykonany w ciągu 150 dni od dnia podpisania umowy. Wartość prac to 4,699 mln zł.

W czasie prowadzenia prac możliwe jest wprowadzanie ograniczeń w ruchu.

W ramach zlecenia wykonawca ma wykonać wszystkie pozostałe, brakujące roboty w obszarze linii rozgraniczających drogę ekspresową związane z obiektami inżynierskimi.

W ramach umowy wykonawca dokończy m.in. przejazd gospodarczy pod drogą ekspresową, w ciągu drogi gminnej, wiadukt ekologiczny dla dużych i średnich zwierząt zlokalizowany nad S5 oraz drogą gminną, wiadukty drogowe (w tym m.in. nad drogami wojewódzkimi), most nad kanałem Trzcielińskim i przejściem dla zwierząt, most nad rzeką Samica Stęszewska i przejściem dla zwierząt.

Do dokończenia jest także kładka dla pieszych łącząca MOP-y: Wronczyn i Zamysłowo, przebiegająca nad drogą ekspresową.

Drogą ekspresową S5 Poznań – Wronczyn kierowcy jeżdżą już od końca ub. roku. Po rozwiązaniu umowy z pierwotnym wykonawcą – konsorcjum na czele z Toto Construzioni Generali – GDDKiA w pierwszej kolejności zleciła wykonanie prac związanych z ciągiem głównym ekspresówki, a następnie w kolejnych przetargach zleca pozostałe prace w podziale na mniejsze zakresy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony