Partner serwisu

Jest umowa na drugą jezdnię obwodnicy Słupska

ep. 28.05.2021

Jest umowa na drugą jezdnię obwodnicy Słupska
fot. Google Maps
Z firmą Strabag podpisano dziś umowę na budowę drugiej jezdni obwodnicy Słupska. Inwestycja uzupełni drogę oddaną do ruchu w roku 2010. Będzie częścią drogi ekspresowej S6.
Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie trasy i wykonanie robót budowlanych związanych z druga jezdnią obwodnicy Słupska. Chodzi o odcinek liczący 9,5 km wraz z obiektami inżynierskimi.

Obwodnica Słupska ma 16,3 km i została oddana do użytku w listopadzie 2010 r., jest drogą dwujezdniową tylko w obrębie węzłów. Teraz trzeba ją rozbudować, by była pełna drogą ekspresową.

Strabag wykona jezdnię północną na odcinkach pomiędzy węzłami: Słupsk Zachód (dawniej Reblinko) i Słupsk Południe (d. Kobylnica) o długości 2,34 km, Słupsk Południe i Słupsk Wschód (d. Głobino) o długości 4,97 km oraz Słupsk Wschód i Redzikowo o długości 2,2 km.

Dodatkowo zawarta umowa obejmuje poszerzenie jezdni południowej do wymaganej szerokości 10 metrów wraz z poprawą jej odwodnienia. Zaprojektowane i wybudowane zostaną także cztery obiekty mostowe, z których największy to most przez Słupię o długości ok. 147 m.

Strabag ma na realizację zamówienia 38 miesięcy z wyłączeniem przerw zimowych. Firma otrzyma za zlecenie 128,440 mln zł.

Obecnie na terenie województwa pomorskiego są trzy odcinki drogi ekspresowej S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 41 km. Na wstępnym etapie realizacji są dwa odcinki Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej o długości ponad 32 km.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polskie drogi w budowie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony