Partnerzy serwisu:

Jest umowa na ostatni odcinek S7 od Czosnowa do Płońska

ep. 01.10.2020

Jest umowa na ostatni odcinek S7 od Czosnowa do Płońska
Fot. Google Maps
Aldesa zrealizuje fragment drogi ekspresowej S7 na odcinku Siedlin – Załuski. To ostatni fragment trasy pomiędzy Czosnowem i Płońskiem, który czekał na wykonawcę. Właśnie ją podpisano.
Ostatni z trzech odcinków liczy 13 km. – Podpisana dziś umowa przybliża nas do powstania wygodnego i bezpiecznego połączenia drogowego Gdańska z Warszawą – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zawarty dziś kontrakt z konsorcjum na czele z firmą Aldesa Construcciones Polska jest wart 692,5 mln zł. Wykonawca ma 45 miesięcy na realizację zadania, w tym 10 miesięcy na złożenie wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na realizację. Z czasu wykonywania prac budowalnych wyłączone są okresy zimowe. Finał prac planowany jest na wiosnę 2025 r.

 

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym, z trzema pasami ruchu w każdym kierunku.

W ramach zadania wybudowane zostaną także dwa węzły drogowe: Poczernin i Przyborowice. Powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawca ma zdecydować czy główna trasa będzie miała nawierzchnię betonową, czy bitumiczną.

Ekspresówka powstanie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 7. Prace będą prowadzone pod ruchem. Wykonawca w pierwszej kolejności wybuduje lokalny układ drogowy, który umożliwi prowadzenie ruchu. Kierowcy w czasie realizacji robót mają mieć do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Pozostałe odcinki S7 w stronę Płońska są już w realizacji. Fragment między Modlinem i Czosnowem liczący 10 km wykonuje Budimex, a umowa na realizację została podpisana w maju br.

Trasę od węzła Załuski do węzła Modlin liczącą 12 km powierzono Mostostalowi Warszawa. Kontrakt został zawarty w lipcu.

Obecnie trwają także prace na trasie od Płońska do granicy województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego (w. Napierki).

Finał planowany jest na rok 2022. Wtedy ekspresówką przejedziemy w sposób ciągły trasę liczącą 270 km od Trójmiasta do obwodnicy Płońska.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony