Partnerzy serwisu:

Jest umowa na parking dla ciężarówek w Porcie Świnoujście

Redakcja/inf. pras. 17.02.2020

Jest umowa na parking dla ciężarówek w Porcie Świnoujście
fot. Port Świnoujście
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście podpisał umowę na wybudowanie w formule zaprojektuj i zbuduj nowego parkingu dla ciężarówek przy terminalu promowym w Świnoujściu. Wykonawcą jest firma Pro-Tra Building z siedzibą we Wrocławiu. Koszt budowy parkingu to prawie 31 mln zł brutto.
Pełna nazwa zadania to: „Zagospodarowanie rezerwy terenowej w południowej części Terminala Promowego w Świnoujściu – miejsca postojowe”. Jest ono w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) – Sektor Transportu, pod nazwą działania: „Eliminacja ‘wąskich gardeł’ ostatniej mili – budowa parkingu rezerwowego dla samochodów ciężarowych w Terminalu Promowym w Świnoujściu”.

Prace projektowe i roboty budowlane mają się zakończyć do końca września 2021 roku.

Parking usytuowany będzie w najbliższym sąsiedztwie bram terminalu promowego. Zaoferuje 278 miejsc dla ciężarówek wraz z infrastrukturą techniczną. Będzie połączony z siecią wodociągową i kanalizacyjną, a także z siecią elektroenergetyczną i teletechniczną. Wyposażony będzie w system sygnalizacji, oznakowania dróg, oświetlenie oraz instalacje sanitarne i recykling odpadów.

Celem projektu jest nie tylko poprawa infrastruktury dostępowej do portu, ale także dbałość o środowisko naturalne oraz usprawnienie połączenia morskiego pomiędzy Świnoujściem a dwoma portami w Szwecji - Trelleborg oraz Ystad. Efekty tej inwestycji odczuwalne będą również dla mieszkańców Świnoujścia, bowiem w momencie spiętrzenia ruchu ciężarówek, te nie będą już parkować na poboczach ulic wiodących do terminalu. Ponadto zaplecze sanitarne dostępne na parkingu poprawi komfort oczekiwania kierowców na prom.

Przed miesiącem, 10 stycznia br. dla tej inwestycji podpisana została umowa z inżynierem kontraktu.

Nowy parking kosztować będzie prawie 31 mln złotych brutto.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony