Partnerzy serwisu:

Jest umowa na projekt i rozbudowę DK61 Legionowo - Zegrze

inf. pras 18.12.2020

arrow
arrow
Jest umowa na projekt i rozbudowę DK61 Legionowo - Zegrze
fot. GGDKiA
Jest umowa na projekt i rozbudowę DK61 Legionowo - Zegrze
Jest umowa na projekt i rozbudowę DK61 Legionowo - Zegrze
GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i rozbudowę DK61 na 4,5-kilometrowym odcinku pomiędzy Legionowem a Zegrzem.
- Wybudujemy kolejne kilometry dwujezdniowej drogi krajowej w powiecie legionowskim. Nowy odcinek upłynni ruch nie tylko w rejonie Legionowa, ale będzie również udogodnieniem dla kierowców podróżujących DK61 w kierunku Mazur – powiedział Tomasz Żuchowski p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad cytowany w komunikacie. - Zdecydowane działania rządu przyczyniają się do poprawy jakości dróg w całym kraju. Jesteśmy zdeterminowani, aby inwestycje toczyły się w każdym regionie Polski - dodał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Kontrakt GDDKiA

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki (lider) i Torpol(partner). Umowa o wartości prawie 195 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 36 miesięcy od daty jej zawarcia. Przy czym najpóźniej 10 miesięcy po zawarciu umowy wykonawca ma złożyć wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po uzyskaniu decyzji do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w III kwartale 2024 r.

W ramach kontraktu wykonawca przygotuje projekt budowlany, uzyska niezbędne decyzje, a następnie rozbuduje drogę.

Dwie jezdnie po dwa pasy ruchu

Zadaniem wykonawcy będzie rozbudowa 4,5 km istniejącej DK61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu GDDKiA w obu kierunkach. Zrealizowane zostaną również drogi dojazdowe do obsługi terenu bezpośrednio przyległego do drogi. Na skrzyżowaniach wybudowane zostaną sygnalizacje świetlne, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z DW631, powstanie węzeł. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika i ścieżki pieszo-rowerowej. Ponadto droga zostanie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Kalendarium 

29 czerwca 2020 r. - ogłoszenie przetargu nieograniczonego
9 września 2020 r. - otwarcie ofert
3 listopada 2020 r. - wybór najkorzystniejszej oferty
16 grudnia 2020 r. - podpisanie umowy

DK61 sukcesywnie rozbudowywana

Od 2006 roku trwają prace związane z rozbudową DK61 od granicy z Warszawą w kierunku Ostrołęki. Pierwszym zadaniem była budowa obwodnicy Jabłonny, która została oddana do ruchu w 2008 r. Kolejne trzy inwestycje to rozbudowa przejścia przez Legionowo. Prace zostały rozpoczęte od budowy wiaduktu nad torami kolejowymi oraz dojazdów do niego. Kolejnym etapem była rozbudowa DK61 od końca obwodnicy Jabłonnej do wiaduktu. Oba zadania zostały zakończone w 2010 r. Obecnie w realizacji jest trzeci etap, od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ul. Wolską w Stanisławowie Drugim. Planowany termin zakończenia robót to koniec maja 2021 r. Druga jezdnia na odcinku pomiędzy Zegrzem a Serockiem została dobudowana w latach 2007-2008. Od 2011 roku Serock omijamy wybudowaną obwodnicą - przypomina inwestor.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony