Partnerzy serwisu:

Jest umowa na projekt kolejnego wiaduktu w Sulejówku

inf. pras. 02.04.2019

Jest umowa na projekt kolejnego wiaduktu w Sulejówku
Fot. Michcik / CC BY-SA 3.0
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na zaprojektowanie bezkolizyjnego skrzyżowania kolejowo-drogowego w Sulejówku. Wiadukt kolejowy zastąpi przejazd w ul. Krasińskiego. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo i zdecydowanie usprawni komunikację w mieście. Projekt będzie gotowy w drugiej połowie przyszłego roku.
PKP Polskie Linie Kolejowe, Powiat Miński i Miasto Sulejówek podpisały umowę z Mosty Katowice sp. z o.o. na zaprojektowanie wiaduktu kolejowego w Sulejówku w ul. Krasińskiego. Bezkolizyjne skrzyżowanie drogi i toru zlikwiduje tzw. wąskiego gardło na mapie transportowej miasta. Sprawniej pojadą także pociągi. Wartość inwestycji to 1 135 000, 00 zł. PLK sfinansują 50% kosztów w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap II – część wiaduktowa”.

To nie jedyna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowyc w Sulejówku dla zwiększenia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu dróg i torów. Zakończono także prace projektowe dotyczące budowy wiaduktu kolejowego w al. Piłsudskiego. Nowy obiekt zastąpi dotychczasowy przejazd. Ogłoszenie przetargu na budowę obiektu planowane jest w drugiej połowie br. Zakończenie prac zaplanowano do 2022 r.

Bezpieczniej na skrzyżowaniu dróg i torów

Inwestycje prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe w Sulejówku wpisują się
w realizowany przez zarządcę infrastruktury kolejowej projekt poprawy bezpieczeństwa. Celem jest zastępowanie przejazdów kolejowo-drogowych skrzyżowaniami bezkolizyjnymi. PLK realizują ten program we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i zarządcami dróg. W ramach projektu w aglomeracji warszawskiej bezkolizyjne obiekty powstaną także w Warszawie Rembertowie i w Warszawie Wesołej. PLK budują wiadukty i przejścia podziemne także w ramach Krajowego Programu Kolejowego na modernizowanych liniach m.in. z Warszawy do Białystoku, Lublina i Poznania.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony