Partnerzy serwisu:

Jest umowa na projekt mostu na Sanie w Jarosławiu

Inf.pras/red. 06.03.2020

Jest umowa na projekt mostu na Sanie w Jarosławiu
Fot. Google Maps
Budowa przeprawy przez San w Jarosławiu weszła w kolejny etap realizacji. Podpisana został umowa opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Zadane ma wykonać Promost Consulting. Inwestycja jest dofinansowana z programu Mosty dla regionów.
Jednym z głównych problemów Jarosławia jest niedostateczny rozwój sieci drogowej i przepraw mostowych na terenie miasta, co powoduje duże natężenie ruchu w samym mieście. Nowy most pozwoli na rozładowanie ruchu na istniejącym moście w Jarosławiu oraz umożliwi dogodny dojazd do przejścia granicznego w Hrebennem oraz poprzez DW-886 do przejścia granicznego w Budomierzu.

– Rekomendowana w ramach programu Mosty dla Regionów inwestycja otrzyma ponad 2 miliony złotych dofinansowania na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej i projektowej niezbędnej do otrzymania pozwolenia na budowę – powiedział, obecny podczas podpisania umowy wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

W ramach planowanego przedsięwzięcia w gminie Jarosław powstanie most o długości około 600 m oraz drogi dojazdowe o długości około 1150 m. Most zostanie zaprojektowany na najwyższą klasę obciążenia taborem samochodowym.
Koszt przygotowania dokumentacji dla inwestycji wynosi około 2,5 miliona złotych. Szacowany koszt budowy to około 122, 8 miliony złotych.

Po zrealizowaniu dokumentacji projektowej, dzięki wsparciu programu Mosty dla Regionów, samorząd województwa podkarpackiego będzie mógł starać się o dofinansowanie do 80% kosztów budowy mostu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Z województwa podkarpackiego aż trzy projekty skutecznie aplikowały o środki. Łącznie uzyskają one dofinansowanie na opracowanie potrzebnej dokumentacji dla budowy przepraw mostowych przekraczające 6 milionów złotych. Szacowane koszty inwestycji to ponad pół miliarda złotych. Te trzy przedsięwzięcia łączy rzeka San.

Na realizację programu Mosty dla Regionów rząd przeznaczył z budżetu państwa około 2,3 miliarda złotych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony