Partnerzy serwisu:

Jest umowa na projekt obwodnicy Zabierzowa

Redakcja/inf. pras. 16.11.2019

Jest umowa na projekt obwodnicy Zabierzowa
Fot. Google Maps
W piątek 15 listopada 2019 roku została podpisana umowa na opracowanie projektu i pełnienie nadzoru na budową obwodnicy Zabierzowa w ciągu drogi krajowej nr 79. Umowa została zawarta pomiędzy GDDKiA i firmą Mosty Katowice Sp. z o. o. Koszt prac wyniesie prawie 3 mln 839 tys. zł.
Wykonawca będzie miał 18 miesięcy na przygotowanie projektu i uzyskanie decyzji ZRID. Niezbędne jest wykonanie opracowań geodezyjno-kartograficznych, geologicznych i hydrogeologicznych, wielobranżowego projektu budowlanego wraz z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami administracyjnymi, materiałów do wniosku o uzyskanie decyzji ZRID wraz z jej ostatecznym uzyskaniem i opracowaniem drugiego raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, projektu wykonawczego dla każdej z branż i dokumentacji do przetargu na roboty budowlane.

Na procedurę przetargową dotyczącą robót budowlanych przewidziano siedem miesięcy. Ten sam wykonawca będzie pełnił nadzór autorski nad realizacją inwestycji. Przewidziano na ten etap inwestycji 26 miesięcy.

Inwestycja obejmie budowę obwodnicy miejscowości Zabierzów na dk 79 (po stronie północnej), klasy GP o długości 10,2 km, która omija tereny zabudowane, a jednocześnie obsługuje tereny przyległe poprzez drogi zbiorcze. Powstaną również 3 skrzyżowania.

Na pierwszym dwujezdniowym odcinku powstaną dwa węzły: w Zabierzowie, z jazdą na wprost w poziomie 1 oraz ze skrzyżowaniem w postaci średniego ronda dwupasowego w poziomie 0, oraz w Bolechowicach – skrzyżowanie w postaci średniego ronda dwupasowego.

Wybudowany zostanie dwukomorowy tunel z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, pod starodrożem drogi krajowej nr 79, o długości 370 m, oraz 13 obiektów mostowych. Pięć z nich planowane jest na odcinku I. Nad potokiem Wedonka powstanie łącznik. Na odcinku II jednojezdniowym zaplanowano sześć obiektów, łącznicę do starodroża DK-79 i rondo turbinowe w Rudawie. Budowa obwodnicy obejmie swym zasięgiem: część miejscowości Modlniczka (gmina Wielka Wieś), Zabierzów, Kochanów i część miejscowości Niegoszowice (gmina Zabierzów).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony