Partner serwisu

Jest umowa na remont odcinka A2 za 50 mln zł

inf. pras 13.08.2021

Jest umowa na remont odcinka A2 za 50 mln zł
Fot. GDDKiA
GDDKiA podpisała umowę z firma Strabag na remont 20-kilometrowego odcinka autostrady A2 między węzłami Stryków i Emilia. 
Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 50,7 mln złotych. Strabag udzieli 96 miesięcznej gwarancji na wykonaną pracę. Na przeprowadzenie remontu ma 12 miesięcy od chwili podpisania umowy.

Prace będą podzielone na dwa etapy i potrwają rok. Prace muszą rozpocząć się najpóźniej w ciągu 10 dni od chwili przekazania placu budowy, przy czym na odcinku od węzła Emilia do węzła Zgierz, zgodnie z umową muszą się zakończyć do 30 listopada. Wznowienie prac nastąpi 1 marca 2022 roku – informuje GDDKiA.

Przekazywany do remontu odcinek autostrady A2 użytkowany jest już od 2006 roku. W ramach prac zostaną wymienione wyeksploatowane warstwy konstrukcyjne: na jezdni południowej (w kierunku Warszawy) warstwa ścieralna i warstwa wiążąca, przy czym dodatkowo będzie tu zastosowana siatka wzmacniająca, zaś na jezdni północnej (w kierunku Poznania) wymianie będzie podlegała tylko warstwa ścieralna. 

W trakcie prowadzonych prac z eksploatacji będzie wyłączona jedna jezdnia, a ruch dwukierunkowy będzie odbywał się po drugiej jezdni. Po zakończeniu prac ruch zostanie przeniesiony na wyremontowaną jezdnię, a prace rozpoczną się na drugiej jezdni. 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony