Partnerzy serwisu:

Jest umowa na remont wiaduktu w Oświęcimiu

inf. pras. 05.04.2019

Jest umowa na remont wiaduktu w Oświęcimiu
fot. GDDKiA
Podpisana została umowa na wyremontowanie wiaduktu nad linią kolejową, w Oświęcimiu, ciągu DK44, z firmą MOSTY sp. z o.o. z Sopotu. Koszt remontu wyniesie ok. 1 mln 138 tys. zł.
W ramach remontu należy wykonawca ma:
- sfrezować warstwę ścieralną nawierzchni jezdni na całej długości wiaduktu,
- wykuć i zdemontować modułowe urządzenie dylatacyjne nad przyczółkiem na szerokości jezdni i chodników oraz wykonać prace naprawcze w obrębie dylatacji,
- rozebrać konstrukcję jezdni oraz zdemontować prefabrykowane płyty przejściowe na dojeździe od strony Oświęcimia,
- wykonać wykop w nasypie drogowym na dojeździe od strony Oświęcimia (P2) i przekucia w skrzydłach przyczółka, renowacje zabezpieczeń antykorozyjnych łożysk stałych oraz zakończeń belek na przyczółków.

Ekspertyza wykonana dla 21 metrowego wiaduktu nad linią kolejową w Oświęcimiu, na DK44 wykazała jego zły stan techniczny, szczególnie przyczółka obiektu od strony Oświęcimia oraz dylatacji.

Po wykonaniu napraw odtworzona zostanie konstrukcja jezdni na dojeździe od strony Oświęcimia, warstwa ścieralna nawierzchni na całej długości obiektu i dojeździe od strony Oświęcimia, nawierzchnia chodników oraz barier energochłonnych.

Zamknięcie wiaduktu planowane jest na początku czerwca br. Czas trwania robót przy zamkniętym wiadukcie zaplanowany jest na dwa miesiące. Zmiany w organizacji ruchu omówione zostaną z wykonawcą robót remontowych oraz z władzami Oświęcimia i po ostatecznych ustalenia przekazana zostanie informacja o nich. Wszystkie prace trwały będą 150 dni.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony