Partner serwisu

Jest umowa na S6 Leśnice – Bożepole Wielkie. Kontrakt zdobył Budimex

ep. 29.07.2021

Jest umowa na S6 Leśnice – Bożepole Wielkie. Kontrakt zdobył Budimex
Fot. Google Maps
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 Leśnice – Bożepole Wielkie. Zadanie zrealizuje Budimex.
Zawarty dziś kontrakt ma wartość 718,669 mln zł. Budimex zadeklarował skrócenie czasu realizacji o 3 miesiące (droga powstanie w ciągu 38 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych) oraz wydłużenie o 5 lat okresu gwarancji na instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze oraz ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem.

W ramach kontraktu powstać ma odcinek drogi ekspresowej o długości 22 km. Będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pas awaryjnego postoju. Na trasie wybudowane zostaną 3 węzły: Lębork Południe, Lębork Wschód i Łęczyce oraz rozbudowany zostanie węzeł Bożepole Wielkie. Droga będzie jednocześnie stanowiła południową obwodnicę Lęborka.

- Podpisana dzisiaj umowa jest już trzydziestą piątą w tym roku. Dzięki temu do fazy realizacji przeszło 35 zadań o łącznej długości blisko 440 km i wartości ok. 13,5 mld złotych - powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Z kolei dla wykonawcy to siódme zadanie drogowe realizowane na Pomorzu. - Planujemy, mimo wymagających warunków geologicznych dla tej lokalizacji, zrealizowanie kontraktu w zaplanowanym terminie. Tak kończymy zdecydowaną większość naszych kontraktów drogowych – mówił podczas podpisywania umowy Artur Popko – Prezes Budimex SA. - Już zaczęliśmy prace projektowe, żeby jak najszybciej wystąpić o niezbędne pozwolenia oraz uzgodnienia zmierzające do uzyskania ZRiD – dodał Artur Popko.

Między Bożympolem Wielkim a Gdynią obecnie w budowie są trzy odcinki S6. Ich łączna długość to 41 km. W fazie projektowania, w ramach kontraktów zaprojektuj i wybuduj jest 5 kolejnych fragmentów trasy: dwa odcinki Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, budowa II jezdni istniejącej obwodnicy Słupska, odcinek Skórowo – Leśnice oraz Bobrowniki – Skórowo. W sumie to 72,8 km.

Na ponowne rozstrzygnięcie, po rozprawie w Krajowej Izbie Odwoławczej, czeka odcinek S6 od końca obwodnicy Słupska do Bobrowników.

Cala trasa S6 na terenie woj. pomorskiego ma być gotowa w 2025 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony