Partner serwisu

Jest wykonawca DK-62 przez Kruszwicę

Redakcja 14.01.2023

Jest wykonawca DK-62 przez Kruszwicę
fot. Google Maps
Oferta firmy Inodrog warta 29,1 mln zł została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 62 Kobylniki – Kruszwica.
Propozycja wykonawcy z Inowrocławia była najtańsza spośród trzech, które wpłynęły do GDDKiA.

W ramach planowanej inwestycji zostanie rozbudowana droga krajowa nr 62 na odcinku przebiegającym przez Kruszwicę. Chodzi o fragment długości ok. 800 m. to trasa, na której ruch lokalny miesza się z tranzytowym. Pomiędzy głównymi obiektami usługowymi i turystycznymi znajdują się ciasne skrzyżowania, a włączanie się do ruchu z ulic podporządkowanych jest utrudnione.

Zadaniem wykonawcy będzie budowa dwóch nowych rond, przebudowa chodników, budowa ścieżek pieszo-rowerowych i przebudowa zatok autobusowych. Wykonane zostanie nowe odwodnienie a nośność drogi będzie dostosowana do 11,5 t./oś. Dodatkowo dwustumetrowy odcinek drogi nr 62 w Kruszwicy zostanie kompleksowo wyremontowany, łącznie z budową kładki przy ul. Tadeusza Kościuszki.

Kobylnica za kilka lat a mieć obwodnicę. Od połowy 2021 r. trwają prace nad dokumentacją do uzyskania decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony