Partner serwisu

Jest wykonawca rozbudowy DK22 w okolicy Królewa Malborskiego

inf. pras 12.08.2022

Jest wykonawca rozbudowy DK22 w okolicy Królewa Malborskiego
Fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę rozbudowy drogi krajowej nr 22 w okolicy Królewa Malborskiego.
Jak podkreśla inwestor, przyszłe prace budowlane gruntownie zmienią ponad 10-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 22 pomiędzy Królewem Malborskim a granicą woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskim. Trasa zyska nową nawierzchnię przystosowaną do ruchu ciężkich pojazdów, ale również ścieżkę pieszo-rowerową.

Najkorzystniejszą ofertę na prace budowlane przy rozbudowie tego odcinka drogi złożyło konsorcjum firm NDI (lider) i NDI Sopot (partner), które zadeklarowało się je wykonać za 175 639 062,41 zł. Roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie mają zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 19 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych) - podaje GDDKiA.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi oraz dostosowanie parametrów do wymaganej klasy technicznej – m.in. poprzez przystosowanie nawierzchni do obciążeń do 11,5 t/oś. Rozbudowa obejmie ok. 10,2 km drogi krajowej od granic administracyjnych Malborka do granicy województwa pomorskiego z warmińsko-mazurskim. Na trasie zostaną przebudowane skrzyżowania, skorygowane łuki poziome, spadki poprzeczne, przebudowany system odwodnienia i zbiorników retencyjnych. Ponadto zostaną przebudowane przepusty pod drogą krajową. Z zakresu prac wyłączono wcześniej przebudowane skrzyżowanie z drogą do lotniska w Królewie Malborskim.

Na całej długości odcinka zostanie zbudowana lub przebudowana ścieżka pieszo-rowerowa wraz z miejscem postoju oraz kanał technologiczny. Prace budowalne przewidują również przebudowę kolidującej z inwestycją infrastrukturą techniczną - czytamy w komunikacie.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony