Partnerzy serwisu:

Jest zgoda na rozbudowę DK-66 w Wysokiem Mazowieckiem

Redakcja 30.07.2019

Jest zgoda na rozbudowę DK-66 w Wysokiem Mazowieckiem
Fot. Google Maps
Wojewoda podlaski wydał decyzję pozwalającą na rozbudowę drogi krajowej nr 66 przez Wysokie Mazowieckie. Chodzi o odcinek drogi liczący blisko 4 km. W tym roku wybrany będzie wykonawca trasy.
W ramach inwestycji konstrukcja jezdni ma być przebudowa do nośności 11,5 tony na oś, a na całym odcinku będzie ułożona nowa nawierzchnia o szerokości 7 m. Wyznaczone zostaną lewoskręty, przebudowane istniejące skrzyżowania z drogami poprzecznymi, a także wybudowane trzy nowe ronda na skrzyżowaniach. Zaplanowano też budowę nowego mostu nad rzeką Brok.

Jak informuje GDDKiA, w ramach inwestycji powstaną też chodniki dla pieszych, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo – rowerowe. Będą przejścia z azylem dla pieszych oraz wysepki kanalizujące ruch.

Przebudowa obejmie także infrastrukturę techniczną, w tym oświetlenie drogowe, kanalizację sanitarną, wodociąg, gazociąg i sieci elektroenergetyczne. W jej wyniku przy trasie powstanie kanalizacja deszczowa wraz z urządzeniami oczyszczającymi i zbiornik retencyjno-odparowujący na wody deszczowe.

Przejście przez Wysokie Mazowieckie to inwestycja realizowana przez GDDKiA wspólnie z samorządem. Zarządca drogowy odpowiada za część drogową, a samorząd za dokumentację, infrastrukturę miejską i oświetlenie. W zadaniu uczestniczy także Polska Grupa Energetyczna.

Jeszcze w tym roku ma ruszyć przetarg na wybór wykonawcy tej inwestycji. Sama realizacja planowana jest w latach 2020 – 2021.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony