Partner serwisu

Jest zielone światło dla modernizacji Portu Szczecin

mr 03.09.2020

Jest zielone światło dla modernizacji Portu Szczecin
fot. UW Szczecin
Na terenie portu w Szczecinie może się rozpocząć rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na realizację inwestycji przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście .
20 sierpnia 2020 wojewoda Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na rozbudowę i modernizację infrastruktury technicznej w porcie w Świnoujściu.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”. Obejmuje m.in. budowę: blisko 7 km linii kablowych średniego napięcia, 7 nowych stacji transformatorowych, sieci telekomunikacyjnej o długości prawie 18 km, sieci wody pitnej, przebudowę 1,7 km sieci ciepłowniczej, a także przebudowę i budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Rozebrane zostaną budynki stacji transformatorowej i kilku portierni.

− Decyzja umożliwia rozpoczęcie modernizacji infrastruktury technicznej, która istotnie wpływa na sprawne i konkurencyjne funkcjonowanie portu. Podobnie jak w Świnoujściu, dzięki przedsięwzięciu zoptymalizowane będzie zużycie energii, a także zwiększona ochrona środowiska − mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Całkowita wartość projektu wynosi 118,3 mln zł, z czego 57,6 mln zł stanowi dofinansowanie z UE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony