Partner serwisu

Jest „zielone światło” dla obwodnicy Lęborka

Leonard Dolecki 26.07.2017

Jest „zielone światło” dla obwodnicy Lęborka
fot. SwistaQ
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku wydała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Lęborka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 214. Trasa ma obiegać miejscowość od wschodu.
Ważna obwodnica

Wschodnia Obwodnica Lęborka jest inwestycją wyczekaną przez mieszkańców. W 2013 roku odbywały się konsultacje w sprawie ustalenia dokładnego przebiegu trasy. Ma ona stanowić część drogi wojewódzkiej nr 214. Przetarg na projekt został ogłoszony w 2012 roku. Zadanie miało kosztować 1,463 mln zł. Jednym z efektów tego działania jest otrzymana decyzja środowiskowa.

Wyświetl większą mapę

Obecnie droga wojewódzka nr 214 przebiega przez centrum miasta. Jest ona istotna przede wszystkim dla wyprowadzenia ruchu z Lęborka. Uciążliwe natężenie samochodów mieszkańcy mogą odczuć w szczególności latem ponieważ DW-214 może stanowić alternatywny dojazd nad morze. W ogólności trasa zaczyna się w Warlubiu, gdzie łączy się z A1 i DK-91, a kończy się w Łebie.

Poprawa komunikacji na DW-214

Nie jest to jedyna inwestycja prowadzona na DW-2014. Trwa także przedsięwzięcie dotyczące budowy i rozbudowy tej trasy na odcinku Łeba – Białogard. Przetarg dotyczący tego zadania ruszył w lutym 2016 roku, a prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Skomunikowanie Lęborka ma poprawić się w następnych latach. Poza wschodnią obwodnicą w ciągu DW-214 rozbudowana zostanie także droga krajowa nr 6. Jeszcze w tym roku może zostać podpisana umowa na budowę w tym miejscu drogi ekspresowej S6. Będzie ona obiegać miasto od południa.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi samorządowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony