Partnerzy serwisu:

Jest zielone światło dla obwodnicy Olesna w ciągu S11

Leonard Dolecki 17.08.2018

Jest zielone światło dla obwodnicy Olesna w ciągu S11
fot. GDDKiA
Opolski oddział Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowania dla budowy obwodnicy Olesna w ciągu drogi ekspresowej nr S11. Przetarg na budowę trasy ma ruszyć jeszcze w tym roku.
Decyzja RDOŚ

Według decyzji RDOŚ w Opolu, która została wydana na początku lipca br., trasa będzie miała po dwie jezdnie w każdą stronę. Obwodnica obiegnie po północnej stronie miasta, a w jej ciągu powstanie jeden węzeł (węzeł Olesno z drogą wojewódzka nr 487) i jedno Miejsce Obsługi Podróżnych.

Inwestycja będzie realizowana na terenie gmin Lasowice Wielkie, Olesno i Ciasna.
 
Przetarg jeszcze w 2018 roku

Jak podawaliśmy, ogłoszenie postępowania na realizację inwestycji dotyczącej obwodnicy Olesna jest planowane jeszcze w tym roku. Ma to nastąpić we wrześniu, a trasa ma liczyć 28 km. Przedsięwzięcia jest zawarte w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Jej budowa ma ruszyć w 2019 roku.

Inwestycja znacznie poprawi skomunikowanie regionu. Dodatkowo ułatwi ona życie mieszkańców samego Olesna, przez którego centrum obecnie przebiega droga krajowa nr 11. Początkowo droga miała być oddana w roku 2010, jednak prace przygotowawcze zostały wstrzymane na 7 lat.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Program budowy dróg 2014-2023
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony