Partner serwisu

Jest ZRID dla drogi S1 Dankowice – Suchy Potok

ep. 27.09.2022

Jest ZRID dla drogi S1 Dankowice – Suchy Potok
fot. GDDKiA
Dwa spośród czterech odcinków drogi ekspresowej S1 miedzy Mysłowicami i Bielsko-Białą mają już decyzje zezwalające na realizację inwestycji drogowej. Wojewoda śląski wydał właśnie ZRID na fragment Dankowice – Suchy Potok. Wcześniej podobny dokument został wydany dla odcinka Oświęcim – Dankowice.
Najnowszy ZRID dotyczy odcinka o długości 12 km. Jego wykonawcą jest konsorcjum Mirbud i Kobylarnia. Umowa na projekt i budowę została zawarta na początku sierpnia 2020 roku i miała wartość 586,7 mln zł. Wniosek o wydanie decyzji ZRID został przez wykonawcę złożony – zgodnie z umową – w czerwcu 2021 r. Termin zakończenia prac wynikający z umowy to IV kwartał 2023 r.

W ramach kontraktu ma powstać dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku wraz z rezerwą pod budowę trzeciego pasa w przyszłości – będzie pozostawiona w pasie dzielącym.

Na tym odcinku zaplanowano dwa węzły drogowe: Stara Wieś i Suchy Potok, a także drogi do obsługi terenów przyległych. Powstaną Miejsca Obsługi Podróżnych, Obwód Utrzymania Drogi, a także urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska.

Plac budowy ma być przekazany wykonawcy w najbliższych dniach.

Na placu budowy jest już wykonawca odcinka S1 pomiędzy Oświęcimiem i Dankowicami, dla którego decyzja ZRID została wydana w połowie września tego roku. W tym przypadku budowanych będzie 15 km ekspresówki. Umowa dla tego odcinka została zawarta w maju 2020 r. a wniosek o ZRID złożony w marcu 2021 r. Wykonawcą jest konsorcjum Porr i Mota-Engil, a termin zakończenia wynikający z umowy to sierpień 2023 r.

Na trasie między Mysłowicami i Bielsko-Białą realizowane będą jeszcze dwa odcinki: Bieruń – Oświęcim (wykonawca – Strabag) i Mysłowice – Bieruń (wykonawca Budimex). W pierwszym przypadku umowa z wykonawcą została podpisana w listopadzie 2021 r. w drugim w lipcu tego roku.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony