Partner serwisu

Jest ZRID dla S11 Bobolice-Szczecinek. To ostatni fragment drogi w woj. zachodniopomorskim

GR 29.11.2022

Jest ZRID dla S11 Bobolice-Szczecinek. To ostatni fragment drogi w woj. zachodniopomorskim
fot. GDDKiA
Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla liczącego ponad 24 kilometry długości fragmentu S11 między Bobolicami (pow. koszaliński) a Szczecinkiem wydał wojewoda zachodniopomorski.
Chodzi o ostatni fragment S11 w województwie zachodniopomorskim. Jego długość wyniesie ponad 24 kilometry, połączy budowany obecnie fragment Koszalin - Bobolice (będzie gotowy w przyszłym roku) oraz oddaną do użytku trzy lata temu obwodnicę Szczecinka.

Wojewoda zachodniopomorski wydał dla fragmentu Bobolice - Szczecinek zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, co rozpoczyna procedurę odszkodowawczą za grunty przejęte pod nową drogę. „Właściwe prace” są planowane w latach 2023-2026.

Nowa droga ekspresowa będzie mieć dwie jezdnie i po dwa pasy w każdym kierunku. Na odcinku Bobolice - Szczecinek powstaną dwa węzły: Wierzchowo oraz Szczecinek Północ. Ten ostatni powstanie w miejscu obecnego ronda na północnym zakończeniu obwodnicy Szczecinka. – Na południe od węzła Wierzchowo przewidziana jest budowa pary Miejsc Obsługi Podróżnych, obiekty te będą miały rezerwę pod budowę stacji paliw i restauracji. Przewidziano budowę 26 obiektów mostowych, w tym trzech górnych przejść dla zwierząt – wyliczają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Urzędnicy przypominają, że decyzja środowiskowa dla fragmentu Bobolice-Szczecinek została wydana już w 2011 roku. Dalsze prace przygotowawcze mogły ruszyć dopiero kilka lat później po tym, jak w 2017 roku Ministerstwo Infrastruktury, przyznało dofinansowanie na opracowanie dokumentacji. – W 2018 roku podpisaliśmy umowę z firmą Transprojekt Gdański o wartości 6 mln zł na opracowanie koncepcji programowej wraz z projektem budowlanym. W ubiegłym roku dokumentacja została zakończona i złożono wniosek o wydanie decyzji ZRID – przypomina GDDKiA.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony